fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Filary i ściany

Filary i ściany betonuje się rzędami o obszerności jaka nie jest większa od 0.75 przekroju działania wibratora. Wibrator przyczepny zestawia się na silnik w obudowie z fundamentem i mimośrodu widniejącego na osi silnika. (program egzaminu na uprawnienia) Częstotliwość drgań na jedną minutę to 2800-3600 i 9000-12000. Zasięg działania wibratora to od 40 do 50cm, patrząc na stan masy mieszanki. Okres wibrowania mieszanki zachodzi w sytuacji części niewielkich i średnich od jednej minuty do półtora. Podczas wibrowania belek o wielkich średnicach i jeśli mieszanka została zrobiona na kruszywie łamanym to trwa to do dziesięciu minut.

Poprzez ogromną moc uderzeniową wibratora przyczepnego deskowania obiektów czy kształty warto robić metodą wzmocnioną co do normalnego deskowania. Wibratory trzeba umieszczać do jarzm filarów, stężeń murów czy belek, a nie od razu do deskowania. Najwyższe rozmiary średnicy filarów, belek, obszerności murów nie mogę być większe od promienia działania wibratora. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Betonowanie ścian
Betonowanie ścian

Wibratory przyczepne

Wibratory przyczepne umieszcza się przez imadła bądź łańcuchy na stężeniach murów w odległości 1.8 średnicy działania wibratorów i tak, by oś wirnika widniała w pionie. Na formach ze stali, poprzez odpowiedni rezonans, wibratory przyczepne da się rozmieszczać do dwa metry.

Zagęszczanie mieszanki betonowej w filarach można zrobić dzięki paru wibratorom, jakie umieści się po dwóch kierunkach filara w odstępie 1.8 średnicy działania wibratorów, bądź jednym, ale co chwile odpowiednio przestawianym na deskowaniu filara wraz z progresem betonowania. Nie poleca się włączać w tym samym czasie każdego wibratora, ale po kolei w miarę betonowania. Włączenie trzech wibratorów w tym samym czasie na filarze o rosłości czterech metrów, sprawiłoby u fundamentu filara ciśnienie hydrostatyczne zbliżone do 10 T/m2. To oczywiście doprowadzi do uszkodzeń i deformacji. Mury grube warto zagęszczać wibratorem wgłębnym, a cienkie przyczepnym, mając na uwadze identyczne reguły jak podczas betonowania filarów. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Betonowanie belek

Niezwykle dobre, patrząc na aktywność i wytrzymałość bywa używanie wibratorów przyczepnych do właściwie usytuowanych kształtów belek prefabrykowanych. Nie jest najlepszym pomysłem używanie tych wibratorów do wibrowania podciągów oraz belek w konstrukcji wylewanej. (uprawnienia budowlane program)

Kafle betonowe o małej podstawie traktuje się wibratorami kaflowymi o rozmiarze kafli blisko 45x45cm. Częstotliwość drgań wibratorów to nawet 15004-9000 na minutę. Do ingerowania w masywne płaszczyzny używane są rozbieżne rodzaje desek czy ram wibracyjnych z jednym, dwoma bądź nawet większą ilością wibratorów. Żeby odziaływanie deski wibracyjnej działało, współczynnik wodno-cementowy mieszanki nie może wychodzić spoza przedziału n i c = 0.54-0.6. Inaczej mówiąc, pokazuje to, że mieszanka nie powinna być zbyt wysuszona. (uprawnienia budowlane 2021)

Łata

Przyrząd umieszcza się na końcówce ramy wibratora w sytuacji wibrowania końcowego pasa kafla. W tej sytuacji łatę, na jakiej porusza się rama wibratora, umieszcza się na nagwintowanych wspórkach. Na ramie da się umieścić jeden bądź więcej wibratorów. Kiedy wibrator jest zaczepiony do ramy tak, że oś wirnika widnieje w powierzchni poziomej, zachodzi wtedy właściwe zagęszczanie rzędy mieszanki betonowej. W sytuacji pionowego rozmieszczenia osi rama wygładza jedynie płaszczyzny kafli. Wyłącznik przydaje się do zmienienia strony obracania się wirnika. Podczas wibrowania mieszanka betonowa osiada. Wibratory płaszczyznowe używa się do wibrowania betonu stropów kafli rozbieżnego typu i nawierzchni jezdni. Zasięg działania wibratora to coś między 15 do 20cm. (uprawnienia budowlane kontakt)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com