fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Nietypowa galanteria

Okazało się, że beton wkroczył na salony – i to z pełnym impetem! Nie charakteryzuje się go już jako elementu używanego jedynie w budownictwie. Okazało się, że ma szereg innych właściwości, dzięki którym może dobrze odnaleźć się także we wnętrzach. Sprawdźmy, jak betonowe połączenia sprawdzają się w domowych zakamarkach.(program egzaminu na uprawnienia)

Betonowa umywalka - tak czy nie?
Betonowa umywalka – tak czy nie?

Nietuzinkowe rozwiązanie

Firma PRB-Art Pracownia Rzemiosła Betonowego jako nowość w swojej ofercie zaprezentowała umywalki z betonu architektonicznego. Okazało się, że zawojowały one wnętrzarski rynek. Oprócz niebanalnego designu również ich kształty i formy okazały się wprost imponujące. Jakie mogą mieć one formy? (segregator egzamin ustny uprawnienia) Wyróżnia się np. formę nablatową, która może być wpuszczona w blat albo podwieszana na stelażu. W jej przypadku naszą kwestią pozostaje to, na jaki montaż się zdecydujemy i jaki dostosujemy do tego odpływ. Może być on tradycyjny lub całkowicie nowoczesny. Jedynie od nas zależy, jaki chcielibyśmy mieć. Można także uformować dodatkowy blat np. na mydło albo na baterię. Dodatkowo nie musimy decydować się na kolor surowego betonu, ponieważ możliwy jest także wybór innego koloru. Może być to kolor szary, biały – wszystko w zależności od zastosowanego pigmentu do barwienia. Ponadto kolor, na który się zdecydujemy może znacząco ułatwić nam kwestie dotyczące utrzymywania czystości. Każdy z nas wie, jak wybitnie frustrujące jest czyszczenie białej umywalki, na której już po kilku godzinach znów widoczny jest brud. Jeżeli posiadamy zwierzęta także nie ułatwia nam to zadania. Wybierając betonową umywalkę możesz zaoszczędzić bardzo dużo czasu związanego z czyszczeniem, ale także pieniędzy, ponieważ nie ma konieczności wydawania ich na coraz do nowsze i mające być skuteczniejsze środki chemiczne. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Niepotrzebne obawy

Oczywiście nie zabrakło wśród nas wątpiących, którzy obawiają się, że beton niekoniecznie będzie trwały w użytkowaniu. Obawiamy się, że może on popękać, jego krawędzie mogą ulec zniszczeniu, a z pewnością przy chwilowym zapomnieniu uderzymy w nią czymś ciężkim i całkowicie ją uszkodzimy. Boimy się także, że przy wyborze jasnych kolorów będą się one brudzić podobnie jak te białe ceramiczne. Nie ma obaw, producenci zadbali o wszystko, więc umywalki betonowe są zarówno trwałe, jak i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia.(uprawnienia budowlane 2022) Co uchroni nas z kolei przez brudem na umywalce? Przede wszystkim dlatego, że podczas produkcji nakładane są środki hydrofobowe, które zamykają betonowi pory. Właśnie dzięki temu betonowa umywalka będzie łatwa w czyszczeniu i odporna na różnego rodzaju zadrapania. Czy warto postawić na takie rozwiązanie? Z pewnością. Będzie to nie tylko piękne, ale także funkcjonalne.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com