fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Aranżacje wnętrz nawiązujące do stylu skandynawskiego

Styl skandynawski jest już długi czas popularny  we wnętrzach. Posiada swój  urok, przytulność oraz nawiązuje do aranżacji ekologicznych co jest bardzo modne. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Styl skandynawski
Styl skandynawski

Klasyczne jasne barwy zawsze modne

Naturalne kolory zadomowiły się w tym stylu na dobre. Powodują, że wnętrza są przestrzenne, jasne, dobrze wpływają na samopoczucie domowników. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Aby jednak osiągnąć bardziej wyrazisty charakter wnętrz wykorzystuje się również ciemne kolory np. brązowy, który idealnie kontrastuje z bielą ścian. Jeżeli chcemy uzyskać więcej światła w pomieszczeniach warto również skorzystać z różnych przeszkleń np. w drzwiach lub też założyć duże lustra.

W stylu skandynawskim unika się raczej ciężkich tkanin np. grubych zasłon, zakłada się natomiast delikatne firanki, które kojarzą nam się z lekkością i naturalnością. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Naturalne materiały wykorzystywane do wykończenia wnętrz

Do naturalnych kolorów ścian warto zestawić dodatki z bawełny, lnu, wełny. Bardzo dobrze sprawdza się tutaj drewno, które wykorzystywane jest do wykonania podłóg, schodów, półek, mebli, a także drobnych bibelotów. Drewno dodaje przytulności i stwarza zdrowy klimat.

Ład i harmonia na pierwszym miejscu

Pokoje w stylu skandynawskim charakteryzują się porządkiem, ładem, który zapewniony jest min. dzięki funkcjonalnym meblom. Najczęściej modele te posiadają dużo szuflad, półek. Wszystkie rzeczy są odpowiednio posegregowane.

Meble w stylu skandynawskim charakteryzują się prostotą. Mogą to być propozycje wykonane z naturalnego drewna lub płyt imitujących drewno. Są to także propozycje w kolorze białym. W jasnych, skandynawskich wnętrzach nie może zabraknąć zieleni. Popularne rośliny to głównie paprocie. Umieszcza się je w prostych białych osłonkach, są ładną ozdobą, stwarzają przyjemny klimat. Jeśli chodzi o dodatki, idealne są również obrazki przedstawiające różnego typu rośliny zwłaszcza paprocie. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

 

 

 

Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com