fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Akustyka stosowana w apartamentach

Akustyczna izolacja w wielorodzinnych budynkach często nie osiąga wystarczającego poziomu. W związku z tym warto zastanowić się z jakich materiałów warto budować, aby mieszkanie było skutecznie odizolowane od hałasu. Planując zakup nowego mieszkania, jeden z czynników na jaki klienci zwracają uwagę jest lokalizacja danej nieruchomości. Ważny staje się też jego wygląd. Wielu nabywców mieszkań zapomina często o bardzo ważnej kwestii, jaką jest cisza. Na rynku wtórnym mieszkania często są wizualnie mało atrakcyjne, a sposób rozmieszczenia pomieszczeń nie pozwala niekiedy uzyskać oczekiwanego efektu przez właścicieli. Dodatkową kwestią jest to, że takie budynki opierają się o stare wytyczne i normy, dlatego nie dają one gwarancji akustycznej izolacyjności na poziomie, jaki mógłby zadowolić użytkowników. (segregator egzamin ustny uprawnienia) 

Akustyka stosowana w apartamentach
Akustyka stosowana w apartamentach

Szybkość w realizacji prac

Termin związany z realizacją zadań jest dla inwestorów wnoszących osiedla bardzo ważnym czynnikiem. Wymiarowa dokładność, jaką oferują silikatowe bloczki pozwala na szybkie tempo wznoszenia budynków, przy jednoczesnych oszczędnościach inwestycyjnych nakładów. Dodatkowo ich duża akustyczna izolacyjność sprawia, że nie występuje tu konieczność zastosowania dodatkowych wyciszających materiałów. Silikatowy bloczek H+H A18 o szerokości wynoszącej 18 cm cechuje się akustyczną izolacyjnością na poziomie, jaki wynosi RA,1 = 56 dB. Jest ona odpowiednia dla ścian, które oddzielają mieszkania. Cisza jest potrzebą, o której marzy każdy z nas. Mieszkanie w apartamencie z dobrą akustyczną izolacją oddzielającą od odgłosów z wewnątrz budynku i z zewnątrz jest w związku z tym nieocenioną zaletą.  (program egzaminu na uprawnienia)  

Nowoczesne apartamenty

Deweloperzy oraz inwestorzy budując nowoczesne apartamentowce dużą uwagę zwracają nie tylko na wizualny efekt czy funkcjonalność. Ważną kwestią jest odpowiednie dobranie budowlanych materiałów, który zapewnią najwyższy stopień bezpieczeństwa. Skutecznie zabezpieczą one również od dźwięków pochodzących z innych mieszkań czy z klatki schodowej. Przekładając to na techniczne parametry, im gęstość użytych do budowy materiałów jest większa, tym na lepszym poziomie będzie ochrona od hałasów. Najlepszymi produktami w związku z tym są silikaty z Systemu Budowy H+H. Idealnie nadają się do wznoszenia ścian o podwyższonych akustycznych parametrach.. (uprawnienia budowlane kontakt) 

Izolacja akustyczna przy użyciu silikatu

W 2010 roku rozpoczęto prace nad aktualizacją norm PN-B 02151 odnośnie budowlanej akustyki i ochrony budynków od hałasu.  (uprawnienia budowlane 2022) Akustyczna izolacyjność ścian ujęto w normach znowelizowanych 2015 roku. Określono tam metodę, za pomocą której ustala się wymagania związane z akustyczną izolacyjnością wewnętrznych i zewnętrznych przegród. Bierze się tu pod uwagę zarówno dźwięki w chronionym pomieszczeniu, jak i poziom zewnętrznego hałasu. Dla działowych wewnętrznych ścian wymogi określa się współczynnikiem R’A, 1 i RA,1,R. Są one zróżnicowane w związku z rodzajami pomieszczeń. Dla ścian między pomieszczeniami parametr nie jest wygórowany, jednak rośnie on w przypadku ścian oddzielających między sobą mieszkania.  (uprawnienia budowlane program)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com