fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Egzaminy na uprawnienia budowlane nie należą do najłatwiejszych. Wymagają one znajomości wielu aktów prawnych. Są one oczywiście nieco odmienne w zależności od wybranej przez nas specjalności. Podstawą, u których leżą wszystkie akty prawne, jest ustawa o prawie budowlanym. W tym wpisie przyjrzymy się temu, jakie akty prawne na uprawnienia hydrotechniczne obowiązują nas na egzaminie. (wydrukowane akty prawne na egzamin na uprawnienia budowlane)

Akty prawne na uprawnienia hydrotechniczne – podstawa

Prawo budowlane określa wszystkie istotne kwestie, które są związane z pełnieniem samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie. Przygotowując się do egzaminu należy przeczytać treść tej ustawy kilkakrotnie, koniecznie ze zrozumieniem. Pomoże nam to utrwalić zawartość każdego z rozdziałów. Istotnym dokumentem jest także akt określający warunki techniczne dla budynków. Gdy interesują nas akty prawne na specjalność hydrotechniczną, bierzmy przede wszystkim pod uwagę rozdziały branżowe, różne dla poszczególnych specjalności. Konieczna jest nauka na pamięć, ponieważ pytania potrafią być szczegółowe i wymagać podania konkretnej wartości. (akty zgodne z wykazem Izby Architektów)

Akty prawne na uprawnienia hydrotechniczne – rozporządzenia ministrów

Dla specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej duże znaczenie mają też rozporządzenia ministrów. Przed egzaminem powinny nas zainteresować przede wszystkim trzy z nich. Pierwszym jest dokument ministra gospodarki morskiej z 23 października 2006r. Określa on warunki techniczne użytkowania i szczegółowy zakres kontroli morskich budowli hydrotechnicznych. Istotne jest także Rozporządzenie Ministra Środowiska z 20 kwietnia 2007r. Dotyczy ono warunków technicznych, jakie powinny spełniać morskie budowle techniczne a także ich umiejscowienie. Trzecim ważnym rozporządzeniem jest to opublikowane przez Ministerstwo Transportu i Gospodarki Morskiej z 1 czerwca 1998r. Dotyczy ono tych samych kwestii co dokument z 2007r. (testy uprawnienia architektoniczne)

Kodeks Postępowania Administracyjnego

Ubiegając się o uprawnienia hydrotechniczne musimy także mieć wiedzę dotyczącą Kodeksu Postępowania Administracyjnego. W teście, który będziemy rozwiązywać na egzaminie, około 10% pytań będzie dotyczyło właśnie niego. Roztropnie będzie więc przeczytać ten dokument co najmniej kilka razy i to ze zrozumieniem. Ponadto dla każdej specjalności wymagana jest znajomość rozporządzenia dotyczącego bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP). To najważniejsze akty prawne na uprawnienia hydrotechniczne, o których musimy posiadać wiedzę. (program z aktami na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com