fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Akty prawne na uprawnienia – wprowadzenie

Jak wiemy, uprawnienia budowlane możemy zdobyć w kilkunastu różnych specjalizacjach. Spośród nich możemy zdecydować się między innymi na specjalność inżynieryjną drogową lub mostową. Niezależnie od tego co wybierzemy, wszystkich kandydatów na uprawnienia budowlane obowiązuje znajomość prawa budowlanego. Jakie inne akty prawne na uprawnienia drogowe i mostowe przydadzą się nam na egzaminie? (program na uprawnienia budowlane w wersji android)

Akty prawne na uprawnienia – podstawa

Samą ustawę o prawie budowlanym najlepiej zacząć czytać co najmniej na miesiąc przed podejściem do egzaminu. Wynika to z potrzeby dokładnego zapamiętania zawartości poszczególnych rozdziałów. To tym bardziej ważne, gdy weźmiemy pod uwagę ilość pytań na egzaminie, bowiem to właśnie z tej ustawy jest ich najwięcej. Konieczna będzie w tym przypadku nauka na pamięć. (wybierz swój dostęp do programu uprawnienia architektoniczne)

Akty prawne na uprawnienia – rozporządzenia branżowe

Jak w przypadku innych specjalności, tak i w przypadku omawianych tutaj specjalizacji drogowej i mostowej potrzebne nam będą rozporządzenia branżowe. Pytania o te cztery rozporządzenia są bardzo szczegółowe, stąd ponownie wiele musimy przyswoić na pamięć. Swoją uwagę musimy poświęcić rozporządzeniom Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z 2 marca 1999r. i 30 maja 2000r. Pierwsze mówi o warunkach technicznych i usytuowaniu dróg publicznych, drugie o warunkach technicznych inżynierskich obiektów drogowych i ich umiejscowieniu. Ważny jest również akt Ministerstwa Infrastruktury z 16 stycznia 2002r. o przepisach techniczno-budowlanych dotyczących płatnych autostrad. Musimy też zajrzeć do rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju o warunkach technicznych oraz umiejscowieniu skrzyżowań linii kolejowych i bocznic z drogami. (program z aktami na uprawnienia budowlane)

Akty prawne na uprawnienia – Kodeks Postępowania Administracyjnego

Starając się o nadanie uprawnień budowlanych, nie można zapomnieć o Kodeksie Postępowania Administracyjnego. Jest to także jedna z podstaw wymaganych na egzaminie. Akty prawne uzupełnia dokument dotyczący BHP przy pracach budowlanych i ręcznych pracach transportowych. Rozporządzenie mówiące o warunkach technicznych nie jest wymagane w przypadku specjalizacji inżynieryjnej drogowej i mostowej, warto jednak do niego zajrzeć. (program do egzaminu na uprawnienia na komputer)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com