fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Agregaty tynkarskie

Pakiet tynkarski ZT-2, to agregat używany od bardzo dawna. Do zestawu do tynkowania bezsprężarkowego, jakim posługuje się pierwsza ekipa tynkarska, zaliczają się:

-mieszarka korytkowa KME-270, (uprawnienia budowlane kontakt)

-zbiornik z mieszadłem,

-sita wibracyjne,

-pompa do zapraw, (uprawnienia budowlane 2021)

-nadprogramowe zaopatrzenie,

-główna tablica kierująca.

agregat tynkarski
agregat tynkarski

W pakiet do tynkowania bezsprężarkowego jakim posługują się dwie ekipy, zestawione są:

Zestaw sprzętów, do tynkowania sprężarkowego w składzie, urządzeń, nadprogramowa pompa oraz sprężarka powietrzna. Taki zestaw bywa operowany przez jedną osobę (operatora) i dwóch ładowaczy. Bywają oni w stanie przywieźć zaprawy dla jednej bądź dwóch siedmioosobowych ekip tynkarskich, pozwalając na otrzymanie wydajności blisko 30m2 tynku na osiem godzin pracy tynkarza. Teraz firma ZREMB wytwarza wiele nowych agregatów tynkarskich, które cały czas wchodzą na budowę i zastępują stare agregaty.

Zespoły agregatu AS-10

Zestawiony jest z głównych zespołów: zbiornika zaprawy z sitkiem, pompy śrubowej, podajnika zaprawy, pneumatycznego systemu kierowania, elektronicznej instalacji zasilania i kierowania. (uprawnienia budowlane program) Takie zestawy są widoczne na dwukołowym i ogumionym podwoziu. Wykorzystana w agregacie pompa śrubowa posiada aktywność sterowaną obrotami rotora. Pneumatyczny system kierowania umożliwia zastopować i startować pompę z miejsca pracy tynkarza z pamiętaniem o wymogach bezpieczeństwa na budowie. Agregat bywa zaopatrzony w rurociąg tynkarski z końcówką natryskową rodzaju K.N-3.

Podczas tynkowania w środku, najpierw robi się narzut zaprawy na stropy, a potem na mury. Tynkownicę chwyta się pod kątem od 60 do 90 stopni, do tynkowanej płaszczyzny w odstępach od 15 do 25 centymetrów w sytuacjach końcówek bezsprężarkowych, oraz 40-60 centymetrów jak mamy końcówki sprężarkowe. Obszerność obrzutki równa się zwykle 5mm. (akty prawne uprawnienia budowlane) Wszystkie następne nakłada się gdy, wilgoć szybciej rozmieszczonych rzędów nie przekracza 10-12 %.

Kafle tynkowe

Zwykle kafle tynkowe zakłada się tak, by pojawiły się spoiny rozpiętości od 8 do 10mm. Montowanie kafli ściśle do siebie przystających, robi się jedynie w takich sytuacjach:

-w obiektach prowizorycznych,

-kiedy okładziny będą znajdować się pod tapetą,

-jeżeli na styki nanosi się listewki z drewna czy materiałów nienaturalnych. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Jeżeli okładzina ma być zaakcentowana, korzysta się ze spoin wklęsłych, jeżeli natomiast okładzina będzie tapetowana, to wtedy korzystamy ze spoin niewypukłych. Kafle tynku suchego przydają się do wykładania murów środkowych pokoi nie narażonych na wilgoć.

Robienie tynku – kolejność zadań

Kolejność zadań podczas mechanicznego robienia tynków na wyczyszczonym i uszykowanym gruncie bywa taka:

-określenie lica płaszczyzny tynku,

-mechaniczne zrobienie obrzutki,

-mechaniczne przeprowadzenie nanoszenia,

-mechaniczne nanoszenie gładzi z mechanicznym albo ręcznym zatarciem,

-ręczne wykańczanie tynków, czyli zrobienie ościeży, wyskoków i gzymsów. (program egzaminu na uprawnienia)

Zaprawa uszykowana w mieszarce jest wkładana do sita wibracyjnego do zasobnika, a stamtąd bywa zabrana pompą i przeniesiona przez przewód do odpowiedniej końcówki, jaka wyrzuca zaprawę. Podczas tynkowania bezsprężarkowego wyrzucanie zaprawy na tynkowaną płaszczyznę, zachodzi na skutek ciśnienia w przewodzie. Podczas tynkowania sprężarkowego, do końcówki dokłada się sprężone powietrze, jakie zabiera ze sobą cząsteczki zaprawy i odrzuca je na zewnątrz. Teraz tynkowanie mechaniczne robi się dzięki agregatom tynkarskim, jakie stanowią zestaw urządzeń przydatnych do tynkowania, zestawionych na jednej płaszczyźnie.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com