fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Produkty do izolacji technicznej

Aerożele do niedawna były wyłącznie wykorzystywane w lotnictwie i technologiach kosmicznych. Brzmi niespotykanie? To prawda. Dziś, dzięki ArmaGel HT, możemy je zastosować także w przemyśle budowlanym – wszędzie tam, gdzie wymagane są produkty o odpowiedniej izolacji technicznej dedykowane specjalistycznym potrzebom. (uprawnienia budowlane 2022)

Aerożele
Aerożele

Ochrona

Produkty do izolacji technicznych w pełni zapewniają ochronę termiczną i akustyczną, przedłużają także żywotność instalacji, jednocześnie zmniejszając ryzyko wystąpienia korozji. (segregator egzamin ustny uprawnienia) Odpowiadają także za bezpieczeństwo konstrukcji. Narażone są jednak na działanie niezwykle wymagającego środowiska. Aerożelowe maty ArmaGel HT doskonale wpisują się w niezaspokojone potrzeby. Można je stosować w ekstremalnych warunkach, a dzięki swoim unikalnym właściwościom są ultracienkie i ultralekkie. (program egzaminu na uprawnienia)

Czym są aerożele?

Aerożele są najlżejszą substancją, która jednocześnie jest ciałem stałym. To materiały, w których płynny składnik żelu zastąpiony jest po prostu powietrzem. Ponad 90% ich objętości stanowi pusta przestrzeń, a to jest głównym czynnikiem decydującym o najmniejszym dla ciał stałych współczynniku przewodzenia ciepła. Charakteryzują się także wyjątkowymi właściwościami mechanicznymi, szczególnie w zakresie odporności na ściskanie i rozciąganie oraz wytrzymałości na bardzo duże obciążenia. (akty prawne uprawnienia budowlane) To dzięki tym cechom aerożele szybko podbiły przemysł kosmiczny i lotniczy, a dziś jak się okazuje coraz częściej wkraczają do przemysłu budowlanego. Maty ArmaGel HT produkowane są z aerożeli krzemionkowych, które dodatkowo są nieprawdopodobnie odporne na działanie wysokich temperatur i zachowują w nich swoją stabilność. Maty izolacyjne ArmaGel HT spełniają  w pełni wymogi normy ASTM C1728. Można stosować je w każdych warunkach, także w takich, które przekraczają możliwości wykorzystania tradycyjnych materiałów izolacyjnych. Mowa tu na przykład o instalacjach o temperaturze roboczej do 650°C. Dzięki wyjątkowym właściwościom zapewniają naprawdę w pełni porównywalne z klasycznymi produktami izolacyjnymi osiągi termiczne. Maty dostępne są na polskim rynku w grubościach od 5 do 20 milimetrów. Niewielka objętość pozwala montować je w naprawdę bardzo ograniczonych przestrzeniach, gdzie nie zmieściłyby się tradycyjne rozwiązania, posiadające te same parametry. Zróżnicowanie grubości zapewnia także możliwość doboru warstwy izolacyjnej, dostosowanej do potrzeb. Aerożele krzemionkowe, czyli materiał, z którego zostały wykonane maty ArmaGel HT, jest hydrofobowy, czyli inaczej nienasiąkliwy, a także paroprzepuszczalny. Umożliwia to wydostawanie się pary wodnej na zewnątrz i zapobiega jej kondensacji, dzięki czemu unikamy zawilgocenia naszej izolacji i związanego z tym podwyższonego ryzyka korozji w instalacjach. Maty zapewniają również wysoką izolacyjność akustyczną. Mogą być także stosowane jako element systemu ArmaSound Industrial Systems, co zapewni jeszcze wyższą redukcję przenoszenia dźwięku i lepszą ochronę przed hałasem. Izolacje ArmaGel HT są bardzo łatwe do cięcia i wysoce elastyczne. Bardzo łatwo je instalować. Korzystnie wpływa to również na szczelność izolacji, pozwalając zredukować ilość odpadów materiałowych. (uprawnienia budowlane kontakt)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.