fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Produkty do izolacji technicznej

Jak sama nazwa wskazuje, aerożele najczęściej łączyło się z lotnictwem i ewentualnie z technologią kosmiczną. Po przebadaniu ich właściwości okazało się jednak, że mają one zastosowanie także w przemyśle budowlanym. Przykładem jest ArmaGel HT, który sprawdzi się idealnie w przypadku zastosowania izolacji technicznej w różnych przypadkach. (uprawnienia budowlane 2022)

Aerożele
Aerożele

Ochrona

Produkt, który jest nam oferowany w ramach wykorzystania aerożeli w budownictwie są maty aerożelowe ArmaGEL HT. Są to maty, dzięki którym możliwe jest wykonanie odpowiedniej izolacji technicznej. Mają one za zadanie służyć przedłużeniu żywotności konkretnych instalacji, a ponadto stanowią niezwykłą ochronę zarówno akustyczną, jak i termiczną. Stosując maty nie musimy się więc obawiać o możliwość pojawienia się korozji. (segregator egzamin ustny uprawnienia) Często jednak spotykamy się z tym, że właściwości poszczególnych produktów nie są odporne na działanie w warunkach szczególnie trudnych. Stosując maty ArmaGel HT mamy pewność, że nic się im złego nie stanie, nawet w szczególnie trudnych warunkach. (program egzaminu na uprawnienia)

Czym są aerożele?

Aerożele to ciało stałe. Jest ono ultralekkie. Materiały, które je zawierają mają w sobie składnik żelu, który jest płynny i zastępowany powietrzem. Tak więc około 90% samego składu aerożeli wraz z objętością obejmuje pusta przestrzeń. Mają one niski współczynnik przewodzenia ciepła i co należy podkreślić – jest to wartość najmniejsza wśród wszystkich ciał stałych. Ponadto są odporne na ściskanie i rozciąganie, a ich wytrzymałość równie należy do jednej z najwyższych. (akty prawne uprawnienia budowlane) Ich unikalne właściwości sprawiły, że nie tylko przemysł lotniczy i kosmiczny postanowił je wykorzystać, ale także przemysł budowlany. Co do samego składu mat ArmaGEL HT wskazać należy, że mają one niezwykłą odporność na działanie wysokich temperatur. Ponadto są bardzo stabilne. Produkuje się je z aerożeli krzemionkowych. Maty izolacyjne ArmaGel HT spełniają w pełni wymogi normy ASTM C1728. Ich wykorzystywanie może mieć miejsce nawet w temperaturach, które oscylują w granicach 650°C. Dzięki temu, że są bardzo cienkie i lekkie mamy możliwość montowania ich w miejscach, w których mamy do czynienia z bardzo ograniczoną wymiarowo przestrzeniom. Aerożele krzemionkowe, czyli materiał, z którego zostały wykonane maty ArmaGel HT, jest hydrofobowy, czyli inaczej nienasiąkliwy, a także paroprzepuszczalny. Dzięki temu mamy do czynienia z sytuacją, w której para wodna może swobodnie przedostawać się na zewnątrz. Nie ma więc ryzyka związanego z możliwością wystąpienia kondensacji pary wodnej. Mogą być także stosowane jako element systemu ArmaSound Industrial Systems, co zapewni jeszcze wyższą redukcję przenoszenia dźwięku i lepszą ochronę przed hałasem, co także pozwala je kompleksowo określić jako materiał w pełni uniwersalny w zastosowaniu. (uprawnienia budowlane kontakt)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com