fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Należy wybrać odpowiedni kierunek kształcenia, wybrać odpowiednią uczelnię techniczną i skończyć studia z tytułem magistra inżyniera, gdzie się liczy doświadczenie zawodowe, istotna jest też jakaś dodatkowa praca dorywcza. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)


Krok po kroku…. Aby zostać projektantem

Aby zostać projektantem budowlanym trzeba uzyskać wpis na listę samorządu zawodowego, podstawą jest oczywiście zdanie egzaminu przed komisją, która składa się z członków izby samorządu zawodowego. Projektant musi posiadać uprawnienia w specjalności np. naftowej, konstrukcyjno-budowlanej, wyburzeniowej, telekomunikacyjnej, sanitarnej, inżynieryjno- hydrotechnicznej, architektonicznej. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Osoba, która chciała zdobyć uprawnienia budowlane czeka dość długa droga, bo około 8 lat. Tutaj liczymy oczywiście studia na uczelni wyższej, są to studia zazwyczaj techniczne, podjęcie pracy na pełny etacie jest również zalecane, by zdobyć doświadczenie. Istotne jest również zdobycie praktyki niezbędnej do uprawnień projektowych, może ona trwać około 4 lata, następnie należy złożyć wniosek i liczy się egzamin oraz jego pozytywne zdanie na uprawnienia budowlane. Jeśli chodzi o uprawnienia projektowe to należy mieć 2 lata praktyki projektowej i oraz 2 lata praktyki wykonawczej do uprawnień wykonawczych. Osoby ubiegającej się o uprawnienia budowlane muszą cechować się determinacją, zdecydowaniem do dążenia do celów, mimo różnych trudności, które niestety wiążą się z uprawnieniami budowlanymi. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Jak wykonać projekt budowlany?

Projekt budowlany jest to podstawowy dokument bez, którego nie możemy rozpocząć budowy, zawartość projektu jest ściśle określona informacjami, które można znaleźć w urzędach miejskich lub gminy. Projekt budowlany wykonany jest przez projektanta, który posiada odpowiednie uprawnienia budowlane. Projekty te składają się z dwóch elementów: projektu zagospodarowanie przestrzennego oraz projektu architektoniczno-budowlanego do sporządzenia projektu. Uprawnione są wyłącznie osoby, które posiadają uprawnienia do projektowania oraz wpisane są na listę członków okręgowej izby samorządu zawodowego.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com