fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Uprawnienia w specjalności: hydrotechniczne projektowe bez ograniczeń

Izba: wielkopolska
Egzamin ustny z 2012 roku przebiegał podobnie jak opisujecie to w poprzednich postach. Do egzaminu przygotowywałem się z waszej strony uprawnienia-budowlane.com. Na egzaminie ustnym jest mało czasu na znalezienie pytań. Skup się na tych na które odpowiedzi nie znasz. Te na które odpowiesz cokolwiek zostaw sobie na koniec. W komisji  sami Panowie. Może dlatego wszystkie dziewczyny miały zaliczony egzamin ;p Ogólnie nie było źle. Dużo zależy od pytań na jakie się trafi. Swoich materiałów nie miałem. Powiem szczerze że nawet nie wiedziałem że można je ze sobą mieć. Nikt o tym fakcie nie powiadamia wcześniej. Na sali była książka z potrzebnymi aktami i spisem treści. na kursie mówili nam że egzamin ma na celu weryfikację czy było się na budowie, dlatego trzeba mówić językiem prostym, budowlanym, z własnego doświadczenia. Pytanie jakie pamiętam to: podaj warunki jakie należy spełnić, aby budowla hydrotechniczna piętrząca wodę mogła zostać przeznaczona do użytkowania?

Uprawnienia w specjalności: instalacje elektryczne projektowe bez ograniczeń

Izba: małopolska
Czas przygotowania od 25 do 35 minut. Można mieć swoje materiały. Materiały jakie ze sobą przyniosłem bardzo pomogły. Ważne żeby wiedzieć czego gdzie szukać, bo jak sami egzaminatorzy mówią nie trzeba mieć wszystkiego w głowie, ale ważne żeby umieć to znaleźć i  z tego korzystać. Dobre notatki, podkreślone ważne rzeczy są bardzo pomocne. Komisja nie lubi jak się coś ściemnia, krąży wokół pytania. Lubią konkretne odpowiedzi. Kilka zdań na dany temat wyczerpujących pytanie zdecydowanie wystarczy, a nie lanie wody. Jak się krąży to można dostać dodatkowe pytania, które nie zawsze pomagają. Myślę że przed rozpoczęciem czytania konkretnych ustaw i szukania odpowiedzi warto 3 minuty poświęcić na zastanowienie się gdzie to znaleźć i czy muszę w ogóle szukać, czy mogę odpowiedzieć bez szukania. Zacznij poszukiwania od pytań najtrudniejszych. Dobrze mieć orientację gdzie czego szukać, głównie w Prawie budowlanym, warunkach technicznych i przepisach bhp.

Uprawnienia w specjalności: instalacje sanitarne wykonawcze bez ograniczeń

Izba: śląska
U nas ustny zdaje bardzo mało osób. Na 10 osób w danej sesji zdają jakieś 3 osoby. Wiele osób ucieka do innych komisji. Ja też nie zdałem.  Czas na przygotowanie jest wbrew pozorom nie za długi. Nie wolno tracić czasu na przepisywanie lub opracowywanie długie pytań. Tylko krótki konspekt. Ze wszystkich 4 osób które jednocześnie się przygotowywały ja miałem najmniej czasu. Warto mieć swoje materiały bo wszyscy musielibyśmy korzystać z tych z komisji. Trójka z nas tak korzystała i nie do końca mogli się nimi podzielić. Ja i jedna dziewczyna mieliśmy swoje materiały i bez spinki sobie się przygotowywaliśmy.

Uprawnienia w specjalności: instalacje elektryczne wykonawcze bez ograniczeń

Izba: zachodnio-pomorska
U nas egzamin ustny wygląda tak, że jedna osoba odpowiada a w tym czasie dwie się przygotowują, więc czasu na przygotowanie jest około 30 minut. Można mieć ze sobą wszystko, oprócz materiałów elektronicznych. Telefon było trzeba wyłączyć. Dozwolone było wniesienie swoich norm, rozporządzeń i ustaw. Nie można było mieć książek. Komisja bardzo sympatyczna i pozytywna. Raczej starają się rozładować atmosferę. Im więcej materiałów tym lepiej, ale muszą być dobrze posegregowane. Ważne jest dobre rozeznanie co gdzie jest.

Uprawnienia w specjalności: inżynieryjna drogowa projektowa bez ograniczeń

Izba: pomorska
Gdybym wcześniej wiedział jak będzie wyglądał egzamin przygotowałbym się inaczej. Podczas przygotowania mogliśmy robić notatki z których można było korzystać podczas odpowiedzi. Ważne żeby odpowiadać pewnie.  U nas nie było można mieć swoich materiałów, więc w każdej Izbie podchodzą do tego indywidualnie. Myślę że warto przed egzaminem zadzwonić i to ustalić. Godzina na przygotowanie. Tylko w oparciu o udostępnione przez komisję norm. Podczas przygotowania standardowo można robić notatki. Komisja jest bardzo w porządku. Nie są niesprawiedliwi, raczej oceniają fair, pytają o konkrety. Chyba nikt nie mówił nic złego na komisję po egzaminie. Pozdrawiam

Polecamy aby swoje przygotowania skupić na naszym serwisie www.uprawnienia-budowlane.com. Tam znajdziesz program Uprawnienia Budowlane. Program jest zawsze aktualizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dodatkowo polecamy program Jednolite Akty Prawne. Kupując nasze produkty w pakiecie zapłacisz mniej.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com