fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Ogromna baza aktów prawnych

Znajomość przepisów do egzaminu jest konieczna, jeżeli ubiegamy się o nadanie uprawnień budowlanych. Co więcej, baza aktów prawnych, z którymi powinniśmy się co najmniej zaznajomić jest ogromna. Tylko w przypadku Izby Architektów RP ich liczba wynosi 54 pozycje. Znacznie więcej aktów udostępnia Polska Izba Inżynierów Budownictwa, bo aż 166! Wśród nich znajdziemy oczywiście takie akty, o których istnieniu możemy tylko wiedzieć. Znajdziemy tam jednak również te dokumenty, których dobra znajomość jest konieczna, ponieważ wiele zadań o nie pyta. (program z aktami na uprawnienia budowlane)

Znajomość przepisów do egzaminu: prawo budowlane

Szeroko pojęta znajomość przepisów do egzaminu dotyczy przede wszystkim prawa budowlanego. Jego dobra znajomość to fundament pozytywnego zakończenia egzaminu. Dlaczego akurat ten dokument jest tak bardzo ważny? Na jego podstawie pełni się samodzielne funkcje techniczne w budownictwie. Z tego powodu znajomość prawa budowlanego jest wymagana u kandydatów na każdą specjalność i każdy rodzaj uprawnień, także tych architektonicznych. Ustawę musimy przeczytać kilka razy i to bardzo dokładnie. Oczywiście mamy tutaj na myśli czytanie ze zrozumieniem. Ważne, aby równocześnie utrwalać sobie zawartość poszczególnych rozdziałów tego dokumentu. (wybierz swój dostęp do programu uprawnienia budowlane)

Znajomość przepisów do egzaminu: rozporządzenie dotyczące warunków technicznych

Oprócz prawa budowlanego, warto przyswoić sobie rozporządzenie dotyczące warunków technicznych, jakie powinny spełniać budynki i ich umiejscowienie. Dotyczy to zarówno specjalności architektonicznej, jak i tej konstrukcyjno-budowlanej. Dlaczego akurat to rozporządzenie? Ponownie, na egzaminie do uprawnień budowlanych wiele pytań otrzymamy właśnie o ten dokument. Dodatkowo potrafią one być bardzo szczegółowe. Niestety konieczna jest więc pamięciowa i wzrokowa nauka poszczególnych paragrafów. Jeżeli staramy się o specjalność wyburzeniową, kolejową, mostową lub hydrotechniczną wiedza dotycząca tego rozporządzenia będzie dla nas najbardziej istotna. (nauka do uprawnień architektonicznych)

Znajomość przepisów do egzaminu: rozporządzenia branżowe

Każda specjalność uprawnień wymaga od kandydata przyswojenia tak zwanych rozporządzeń branżowych, które dotyczą warunków technicznych. I tak w przypadku uprawnień architektonicznych i konstrukcyjno-budowlanych obowiązkowe jest rozporządzenie dotyczące warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych. Z kolei dla uprawnień w specjalności mostowej czy drogowej należy przyjrzeć się rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych drogowych obiektów inżynierskich i ich umiejscowienia. (program na uprawnienia budowlane w wersji android)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com