fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zmiany w Prawie Budowlanym w 2019 r.

W lutym 2019 r. powstała nowelizacja ustawy Prawo budowlane. Zmieniła ona nieco jej wybrzmienie, przede wszystkim przepisu art. 16. (program do uprawnień na komputer)

Zmiany w Prawie Budowlanym w 2019

Jedną ze zmian jest współpraca ministra do spraw budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa z ministrem do spraw szkolnictwa wyższego i nauki. Mają oni za pomocą rozporządzenia rozwiązać i określić kilka kwestii. Decydują oni między innymi o rodzaju jak i zakresie przygotowania zawodowego niezbędnego by móc pełnić samodzielne funkcje techniczne. Ponadto jaki kierunek studiów jest pokrewny czy odpowiedni dla danej specjalności. Spis zawodów powiązanych z budownictwem jak i specjalizacji dotyczące poszczególnych specjalności również leży w ich obowiązku jak. Ważne by każdy dokument zawierał w jaki sposób doszło do weryfikacji i potwierdzenie odpowiedniego przygotowania do zawodu. (program do uprawnień w wersji android)

W sposób bardzo precyzyjny muszą przygotować zasady dokumentowania i weryfikacji wykształcenia kandydatów na uprawnienia budowlane. To samo jeśli chodzi o przygotowanie zawodowe dla specjalizacji techniczno-budowlanej. Sposób w jaki jest stwierdzane i uznawane musi być dokładnie określone. A także cały proces przebiegania egzaminu, który ma na celu sprawdzanie jak dobrze kandydat zna proces budowlany i jak umiejętnie wykorzystuje wiedze techniczną w praktyce.(program do uprawnień online)

Styczeń 2019 i zmiany, które weszły w życie

Jest jedno podstawowe wymaganie, które musi zostać spełnione. A mianowicie by cały proces otrzymywania uprawnień budowlanych i uznawania praktyki zawodowej był przejrzysty, prosty i sprawny.

Powstały także tzw. przepisy przejściowe, które dotyczą spraw, które się już rozpoczęły, bądź nie zdążyły się zakończyć. Orzeka się wtedy bazując na dotychczasowych przepisach. Oczywiście jeśli dana osób zdobyła uprawnienia budowlane czy też otrzymał stwierdzenie przygotowania zawodowego przed wejściem w życie tej ustawy – decyzja jest jak najbardziej ważna. (wybierz swój program do uprawnień)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com