fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zmiany napięciowe w elektroenergetycznych układach

Chcąc zredukować wahania w napięciu stosuje się do tego celu kompensatory energoelektroniczne. Do takich kompensatorów zalicza się urządzenia SVG. (uprawnienia budowlane 2022) Najważniejszy parametr, jaki określa jakość zasilania, to skuteczna wartość zasilającego napięcia w rozdzielczych sieciach i elektroenergetycznych instalacjach. Wartość, jaką osiąga napięcie musi być zgodna z jakościowymi wymaganiami opisanymi w rozporządzeniu. (uprawnienia budowlane program) Zawiera ono także odchylenia dopuszczalne w stosunku do znamionowej wartości. W elektroenergetycznej sieci o niskim napięciu wymaga się, aby w jednym tygodniu ze zbioru 10 minutowych skutecznych wartości średnich zasilającego napięcia 95% znajdowało się w zakresie odchyleń +/- 10% znamionowego napięcia. Rozporządzenie to opiera się o zapisy, jakie można znaleźć w normach. Normy wskazują większy poziom jakościowych parametrów związanych z napięciem.

Zmiany napięciowe w elektroenergetycznych układach
Zmiany napięciowe w elektroenergetycznych układach

Sposoby na migotanie światła

Chcąc dokonać redukcji w migotaniu światła należy zastosować jeden z dwóch sposobów. Pierwszy sposób polega na zwiększeniu zwarciowej mocy w punkcie, gdzie przyłączony jest niespokojny odbiornik. Drugim sposobem jest dążenie do zmniejszenia zmian w biernych mocach w zasilających sieciach. Do tego celu stosuje się dynamiczne stabilizatory bądź kompresory. Sposoby na migotanie światła przedstawione powyżej sprawią, że pozbędziemy się tego uporczywego problemu. To, które rozwiązanie wybierzemy zależy od naszego doświadczenia oraz preferencji.(uprawnienia budowlane kontakt)

Zmiany w napięciu podczas pracy odbiorników

Podczas pracy odbiorników występują zmiany w napięciu o szybkim charakterze. Zmiany te powstają w zasilającym obwodzie. Mogą one być związane z niestabilnym pracowaniem odbiorników. W prądowym torze, zmiany w spadkach napięcia będą konsekwencją zmian w poborze prądu. Takie działanie wpływa na wartość napięcia, które zasila odbiorniki w zasilającym obwodzie. Wskaźniki związane z migotaniem są miarą tych zmian. Migotanie światła określa się jako migotanie długookresowe i migotanie krótkookresowe. Prace związane z wyznaczaniem tych wskaźników są bardzo trudne i skomplikowane. Chcąc zapoznać się z informacjami, jak je wyznaczyć, należy zaczerpnąć wiedzy z fachowej literatury. Taka zdobyta wiedza z pewnością pozwoli nam wyznaczyć wskaźniki, i na podstawie wyników wyciągnąć odpowiednie wnioski. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Co wpływa na pracę odbiorników?

Na pracę odbiorników bardzo duży wpływ ma rzeczywista skuteczna wartość związana z napięciem. Napięciowy kwadrat wartości zależy od momentu asynchronicznych silników. Lampa oraz wartość napięcia zależą od tego, jaką wartość osiągnie strumień światła. Energoelektroniczne albo elektroniczne odbiorniki podczas nieodpowiedniego napięciowego poziomu mogą praktycznie przestać pracować. Jednak oprócz napięciowej wartości ważna jest także ciągłość w zasilaniu. W związku z tym zastosowanie znajdują tu różnego rodzaju rozwiązania związane z bezprzewodowym i przewodowym zasilaniem. Dzieje się tak w szczególnych przypadkach. Takie rozwiązanie obejmuje rezerwowe zasilanie z publicznej sieci czy spalinowe rodzaje generatorów. Można zastosować tu także różne układy bezprzerwowego zasilania o typie UPS. Mogą one w pełni współpracować ze źródłami odnawialnej energii. (uprawnienia budowlane program)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com