fbpx
Przejdź do treści
program
Uprawnienia Budowlane

Urządzając ogród zastanawiamy się jakie rośliny można w nim zasadzić, przede wszystkim liczą się tutaj najbardziej estetyczne, pięknie prezentujące się, jak również nie wymagające zbyt duży pielęgnacji. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

W ogrodzie nie powinno zabraknąć oprócz roślin ozdobnych ziół, które powinniśmy mieć zawsze pod ręką, wiele z nich ładnie wygląda, niektóre są pięknie kwitnące, praktycznie każde zioło posiada swój specyficzny zapach i niewątpliwie właściwości zdrowotne. Należy zastanowić się, które przydadzą nam się najbardziej. Miejsca, gdzie rosną zioła zazwyczaj są kolorowe, pachnące i stanowią idealną aranżacji. Jeśli nie mamy dużej powierzchni w ogrodzie, bądź praktycznie nie posiadamy ogrodu, można sadzić je również w skrzynkach(szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Atrakcyjne kompozycje

Zioła idealnie nadają się do nasłonecznionych miejsc w ogrodzie pomiędzy kamieniami i skalniakami . Mogą rosnąć na ubogiej glebie, nie potrzebują podlewania, są praktycznie.

Jednym z pięknie pachnących ziół jest lawenda. Zielniki pięknie wyglądają, zwłaszcza jeśli utworzone są z różnych gatunków ziół.  Zioła o intensywnym zapachu to: oregano, tymianek, bazylia, szałwia, które mają właściwości smakowe i lecznicze. Dla pasjonatów ziół polecane są również macierzanka, trybul, cząber, kolendra, bazylia grecka, majeranek.

W ogrodzie nie może zabraknąć także mięty i melisy. Znane są ze swoich właściwości uspokajających, idealnie będą nadawały się na herbatkę. Mięta  jest dobra na trawienie. Zioła i bukiety świeżych ziół stanowią idealną dekorację domu, również  zasuszone gatunki pięknie prezentują się w kompozycjach. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

W ogrodzie można stworzyć miejsce właśnie na zielnik, gdzie będą rosły sobie swobodnie zioła, lub też stworzyć takie miejsce w donicach i skrzynia na parapetach, czy balkonach. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

DARMOWY PORADNIK
Podejdź do egzaminu na Uprawnienia Budowlane

Z poradnikiem otrzymasz wypełniony wzór zbiorczego zestawu praktyk oraz inne dokumenty.

Odkryj wiele ciekawych informacji o promocjach i nie tylko…

Nie zwlekaj, zapisz się do darmowej listy użytkowników i otrzymaj od nas specjalnie przygotowany poradnik.