fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zestawienie zbiorcze praktyki budowlanej

Istotnie jednym z załączników jest zbiorcze zestawienie praktyki. Należy dołączyć je do oświadczenia, które składa osoba ubiegająca się o uprawnienia budowlane. Przeznaczeniem zestawienia jest wyszczególnienie zakresu prac wykonywanych podczas praktyki budowlanej. Tutaj podaje się nazwę obiektów, przy których pracowano oraz termin ich realizacji (nauka do uprawnień budowlanych). Ważnym aspektem zestawienia jest określenie w nim rodzaju umowy i danych osobowych opiekuna/kierownika.

Zestawienie zbiorcze praktyki budowlanej

Sposób wypełniania zestawienia zbiorczego praktyki zawodowej

Bezsprzecznie prawidłowe wypełnienie zestawienia jest bardzo ważne. W Rozporządzeniu dotyczącym samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie można zapoznać się z dokładnym wzorem. Zbiorcze zestawienie jest tabelą, w której znajdują się rubryki. W każdej z nich należy podać wskazane informacje (program na uprawnienia budowlane). I tak w pierwszej rubryce kandydat określa nazwę zadania lub obiektu oraz podaje dodatkowe informacje. Są nimi rodzaj konstrukcji obiektu, powierzchnia całkowita obiektu, rodzaju konstrukcji obiektu. Jak również wskazanie innych parametrów technicznych lub użytkowych charakterystycznych dla danego obiektu. Kwestie te muszą być kompatybilne do specjalności, o którą wnioskuje kandydat.

Rubryki w tabeli zbiorczego zestawienia

Oczywiście we wspomnianej już pierwszej rubryce poza ww. informacjami trzeba także podać adres inwestycji oraz nazwę inwestora. Jak również nazwisko kierownika budowy lub robót budowlanych albo projektanta. Ponadto umieszczamy tutaj numer decyzji o pozwoleniu na budowę (program do egzaminu na uprawnienia na komputer). Do następnej rubryki trzeba wpisać czas trwania praktyki, uwzględniając dokładny co do minuty czas jej rozpoczęcia i zakończenia. W kolejnej rubryce należy podać łączną ilość tygodni odbywania praktyki zawodowej.

Forma odbywania praktyki

Godnym uwagi jest fakt, że w przedostatniej rubryce trzeba wpisać formę odbywania praktyki. Należy zatem wskazać czy był to etat, część etatu, umowa o dzieło, umowa zlecenie, czy też inna forma. Poza tym kandydat określa, jaką funkcję techniczną pełnił. Może być to funkcja przy projektowaniu lub na budowie (program przygotowujący do uprawnień budowlanych). Istotnie konieczne jest również wskazanie charakteru wykonywanych czynności. Ostatnia rubryka przeznaczona jest do wskazania imienia i nazwiska prowadzącego praktykę. Tutaj trzeba także umieścić pieczęć opiekuna oraz jego numer uprawnień budowlanych. Wskazujemy także funkcję, którą pełni na budowie pod czym musi się on podpisać.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com