fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Czasem zdarza się że termoizolacja domu jest niewystarczająca, wiąże się to z większymi kosztami ogrzewania i dużymi stratami ciepła. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy zerwać starą termoizolację, czy nałożyć na już istniejącą warstwę nową.

Najpierw należy jednak obejrzeć starą termoizolację, a później określić dalsze działania.

Warto wybrać termoizolację od jednego producenta na cały dom, warto również sprawdzić czy utrata ciepła  nie dokonuje się jest za pomocą źle uszczelnionego dachu lub okien Jeśli stara termoizolacja jest w złym stanie nadaje się tylko do demontażu, należy ją ściągnąć i postawić na solidną i konkretną nową termoizolację. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Bardzo często jako materiał termoizolacyjny wybiera się styropian, który posiada wysokie współczynniki izolacyjne.

Stara powierzchnia budowlana musi być odpowiednio przygotowana, wyczyszczona, stabilna, gładka. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Dofinansowanie do termoizolacji budynków w ramach programu czyste powietrza

Istnieje program, który skupia się na pracach związanych z polepszeniem termoizolacji budynków i jest skierowany do osób fizycznych, którzy są właścicielami domków jednorodzinnych, można uzyskać dopłaty na ocieplenie budynku, które należą się także osobom zamierzający budować dom. W takim przypadku przed złożeniem wniosku muszą być udzielone pozwolenie na budowę. Program obejmuje dofinansowanie na ocieplenie budynku, wymianę kotłów na paliwa stałe na lub na inne, a także można otrzymać dofinansowanie termoizolacji budynków mieszkalnych, które mają na celu usuwanie mostków cieplnych. Najważniejsze zadania to również poprawa termoizolacji budynków, dlatego też otrzymuje się środki na docieplenie przegród i wymianę okien oraz drzwi. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Dofinansowanie do dotyczy także zakładania kolektorów słonecznych, instalacji, odnawialnych źródeł energii, montaż wentylacji mechanicznej pod warunkiem, że zastosowany zostanie odzysk ciepła. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com