fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Architekt to osoba, która przygotowana jest do projektowania wszelkich założeń urbanistycznych, budowli wnętrz, przestrzeni, graffiti, czy typografii. Może on pełnić również zadania koordynatora, lidera wielobranżowych zespołów projektowych. Architekt powinien posiadać wiedzę interdyscyplinarną, powinien znać się przynajmniej po trochu na każdej z branż projektowych. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Zawody wymagające uprawnień budowlanych
Zawody wymagające uprawnień budowlanych

Architekt w przypadku budowania domów projektuje układ funkcjonalny, wygląd budynku, lokalizację budynku na działce oraz zagospodarowanie działki. Architekt posiada uprawnienia do projektowania, musi posiadać tytuł magistra inżyniera, czyli przez 5 lat studiuje na Wydziale Architektury. Osoba ta musi posiadać uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej, musi być również czynnym członkiem Izby Architektów. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Technik architekt

Technik architekt jest to osoba po technikum.Osoba ta zazwyczaj potrafi zaprojektować proste pod względem statystycznym i architektonicznym budynki i może wspomagać tylko głównego projektanta. Technicy nie mogą zdobyć uprawnienia do projektowania architektonicznego. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Inżynier budownictwa to osoba, która ukończyła studia techniczne na Wydziale Budownictwa o różnych specjalnościach. Często zajmuje się konstrukcją budynków, a także kieruje robotami budowlanymi. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Zawody w których nie wymaga się uprawnień budowlanych

Do zawodów w których nie wymagane są uprawnień budowlanych należy architekt krajobrazu. Jest to osoba po kierunkowym wykształceniu, zajmuje się projektowaniem układu krajobrazów, projektuje przydomowe ogrody. Nie projektuje budynków ani wnętrz.

Architekt wnętrz to osoba posiadająca wyższe wykształcenie, najczęściej posiada studia ukończone na ASP. Głównie jej zadanie to projektowanie wnętrz, dobrze radzi sobie z grafiką i typografią.

Dekoratorzy wnętrz to bardzo często osoby po kursach, zajmują się również projektowaniem, stylizacją wnętrz. Jest to coraz bardziej popularne zajęcie, przede wszystkim liczy się tutaj pasja, wyczucie estetyki, umiejętność doboru materiałów, faktur i kolorów.Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0