fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Inżynier budowlany jest to zawód popularny i rozchwytywany. Osoby z odpowiednim wykształceniem oraz doświadczeniem nie będą miały problemu ze znalezieniem pracy.

Praca ta wiąże się z konserwacją, wznoszeniem, remontowaniem i rekonstrukcją budowli. Inżynier ma do czynienia z budownictwem ogólnym i mieszkaniowym,  szpitalnym, szkolnym, przemysłowym, komunikacyjnym, czyli drogowym, kolejowym, energetycznym, wiejskim, sakralnym i sanitarnym. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Predyspozycje indywidualne

W zawodzie inżyniera budownictwa bardzo ważne są takie predyspozycje jak ścisłość myślenia oraz precyzja, wyobraźnia przestrzenna, zdolności matematyczne i geometryczne. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Oprócz tradycyjnych metod kreślarskich inżynierowie posługują się obecnie specjalistycznym oprogramowaniem komputerowym, który pozwoli zaprojektować każdy budynek.

W zawodzie inżyniera istotna jest wiedza praktyczna i teoretyczna, a więc bardzo istotne jest odpowiednie wykształcenie.

Jak zostać inżynierem budownictwa?

Aby zostać inżynierem budownictwa, należy studiować na politechnice. Studia można ukończyć z tytułem inżyniera po czterech latach nauki, lub też magistra po pięciu latach nauki. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

W ramach tego kierunku można wybrać różne specjalności. Przykładem takiej specjalności jest technologia i organizacja budownictwa. Inżynier po tej specjalności zajmuje się zarządzaniem firmami budowlanymi oraz technologią budownictwa. Dzięki niej absolwent uzyskuje umiejętności komputerowego wspomagania organizacji planowania, budowy, przygotowania, kalkulację budowlaną, wykorzystywania instrumentów rynku kapitałowego w restrukturyzacji budownictwa. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne

Wśród specjalizacji, które może wybrać inżynier budownictwa należy wymienić także te, które zawarte są w klasyfikacji zawodów i specjalności. Należą do nich: inżynier budownictwa, inżynier budownictwa i dróg wodnych, inżynier budownictwa urządzeń, instalacji i sieci, inżynier budownictwo przemysłowego, inżynier budownictwa ogólnego, inżynier budownictwa i wyburzenia obiektów, inżynier budowy mostów, inżynier geotechnik oraz rzeczoznawca budowlany.

Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com