Zawód hydraulik

Zawód hydraulik jest ciekawym dobrze  płatnym zawodem. Jeśli posiadamy odpowiednie wykształcenie oraz doświadczenie, niewątpliwie będziemy osiągać sukcesy w pracy zawodowej, a także zdobywać wysokie wynagrodzenie. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Instalator monter instalacji sanitarnych zajmuje się montażem instalacji kanalizacyjnych, gazowych, grzewczych, wodociągowych, kotłowni instalacji wentylacyjnych, klimatyzacyjnych. Ponadto hydraulik zajmuje się też polem hydraulicznych instalacji, sieci i przyłączy kanalizacji deszczowej, sieci i przyłączy wodociągowych. Ale również sieci i przyłączy kanalizacji sanitarnej, sieci i przyłączy ciepłowniczych, sieci i przyłączy gazowych. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Projekt hydraulik

Ciekawym projektem jest „projekt hydraulik”. Ma on na celu promowanie zawodu wielu możliwości. Powstał on w sierpniu 2019 roku. Głównym jego celem jest promowanie zawodu hydraulika, zachęcanie młodych ludzi do kształcenia i podjęcia pracy w płatnym zawodzie.

Dla osób zainteresowanych zostało przygotowane seminarium poświęcone zintegrowanemu systemowi kwalifikacji w Poznaniu.  Został on zorganizowany na wniosek OSFI. Dużo osób wzięło w tym udział, między innymi z firm: Bizon, Międzynarodowe targi poznańskie Wilno Polska. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Hydraulik zawsze znajdzie pracę

Instalacje hydrauliczne nie są bezawaryjne. Tak więc hydraulik jest to dobry zawód ponieważ podstawą funkcjonowania każdego domu mieszkania są właśnie instalacje hydrauliczne kanalizacyjne. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Oczywiście zarobki związane z zawodem hydraulika są  różne. W dużych miastach niewątpliwie można więcej zarobić. Zależy to też od tego, czy jesteśmy właścicielami firmy, czy tylko pracownikiem danej firmy świadczącej takie usługi. Obecnie w tym zawodzie można liczyć na zarobek od 4000 do 5000. Na przykład za wymianę instalacji w łazience można zarządzać około 400 do 600 zł.

Do głównych zadań hydraulika należą również: dokonywanie przeglądów sieci, rur doprowadzających do domu budynku i zakładów przemysłowych ciepłą wodę i gaz, a także odprowadzających ścieki. Osoba ta również usuwa doraźne awarie, zajmuje się naprawami planowanymi i modernizacją w sieci instalacji i urządzeń, do jej zadań należy również układanie, uszczelnianie rur, montowanie specjalistycznych urządzeń do pomiaru ilości przepływu wody gazu. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.