fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zawód hydraulika jest odpowiedzialnym zawodem, który pozwala uzyskać duże efekty finansowe w przypadku odpowiedniej wiedzy i umiejętności praktycznych. Głównymi zadaniami hydraulika jest montaż i naprawa instalacji hydraulicznej, wodociągowej, kanalizacyjnej oraz centralnego ogrzewania. Hydraulik wykonuje również regularne przeglądy rur doprowadzających na przykład wodę do budynku. (testy uprawnienia architektoniczne)

Hydraulik zajmuje się także modernizacją sieci instalacji wodnej, czyli układem, spawaniem czy uszczelnianie rur. Aby naprawić poszczególne układy rur hydraulik musi umieć odczytywać rysunki techniczne.  Zajmuje się także testowaniem instalacji na przykład w celu szukania wycieków, musi również użytkować specjalistyczne urządzenia i narzędzia na przykład gwintownice, czy spawarki. (program na uprawnienia architektoniczne)

Praca hydraulika

Oczywiście wykwalifikowani hydraulicy znajdują zatrudnienie w firmach budowlanych, jednakże bardzo często sami otwierają własną działalność gospodarczą.

Hydraulik powinien mieć ukończoną szkołę zawodową o profilu technicznym, istotna jest tutaj wiedza zdobywana w szkole oraz doświadczenie uzyskane podczas odpowiednich praktyk. Znajomość obsługi urządzeń jest także bardzo istotna. Liczy się także dobry stan zdrowia, ponieważ hydraulicy muszą mieć bardzo dobry wzrok, słuch, węch. Osoba ta nie powinna mieć lęku wysokości, ja również klaustrofobii. Zawód hydraulika jest cały czas poszukiwany, wiele osób wyjeżdża również za granicę, bo jako specjaliści są wysoce cenieni w innych krajach. Zarobki hydraulika są wysokie, w zależności oczywiście, czy pracuje w konkretnej firmy, czy też posiada własną działalność gospodarczą. (testy 2019 uprawnienia)

Monter instalacji sanitarnych

Jeżeli dana osoba chcę zmienić kwalifikacje, może odbyć odpowiedni kurs, który zapewni jej właśnie wykonywaniu tego takiego zawodu jak monter instalacji sanitarnych.  (program uprawnienia architektoniczne)

Aby uzyskać takie uprawnienia do montażu instalacji gazowych należy uczestniczyć w kursie monter instalacji sanitarnej gazowej z uprawnieniami gazowymi, który wynosi około 100 godzin, dzięki temu kandydaci są przygotowani w sposób odpowiedni do wykonywania tak ważnego zawodu.

W programie kształcenia znajduje się: szkolenie BHP, informacje dotyczące urządzeń instalacji i sieci gazowe, gazowe prowadzenie dokumentacji technicznej i cała charakterystyka instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej, gazowej, sanitarnej, hydrauliki, różnorodne rodzaje materiałów izolacyjnych, podłączenie pieców gazowych, rysunek zawodowy technika. Ważna jest tutaj także praktyka zawodowa. Wszystko kończy się egzaminem, po którym uzyskujemy odpowiednie uprawnienia.

Zawód hydraulik jest ciekawym dobrze  płatnym zawodem. Jeśli posiadamy odpowiednie wykształcenie oraz doświadczenie, niewątpliwie będziemy osiągać sukcesy w pracy zawodowej, a także zdobywać wysokie wynagrodzenie. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Instalator monter instalacji sanitarnych zajmuje się montażem instalacji kanalizacyjnych, gazowych, grzewczych, wodociągowych, kotłowni instalacji wentylacyjnych, klimatyzacyjnych. Ponadto hydraulik zajmuje się też polem hydraulicznych instalacji, sieci i przyłączy kanalizacji deszczowej, sieci i przyłączy wodociągowych. Ale również sieci i przyłączy kanalizacji sanitarnej, sieci i przyłączy ciepłowniczych, sieci i przyłączy gazowych. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Projekt hydraulik

Ciekawym projektem jest „projekt hydraulik”. Ma on na celu promowanie zawodu wielu możliwości. Powstał on w sierpniu 2019 roku. Głównym jego celem jest promowanie zawodu hydraulika, zachęcanie młodych ludzi do kształcenia i podjęcia pracy w płatnym zawodzie.

Dla osób zainteresowanych zostało przygotowane seminarium poświęcone zintegrowanemu systemowi kwalifikacji w Poznaniu.  Został on zorganizowany na wniosek OSFI. Dużo osób wzięło w tym udział, między innymi z firm: Bizon, Międzynarodowe targi poznańskie Wilno Polska. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Hydraulik zawsze znajdzie pracę

Instalacje hydrauliczne nie są bezawaryjne. Tak więc hydraulik jest to dobry zawód ponieważ podstawą funkcjonowania każdego domu mieszkania są właśnie instalacje hydrauliczne kanalizacyjne. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Oczywiście zarobki związane z zawodem hydraulika są  różne. W dużych miastach niewątpliwie można więcej zarobić. Zależy to też od tego, czy jesteśmy właścicielami firmy, czy tylko pracownikiem danej firmy świadczącej takie usługi. Obecnie w tym zawodzie można liczyć na zarobek od 4000 do 5000. Na przykład za wymianę instalacji w łazience można zarządzać około 400 do 600 zł.

Do głównych zadań hydraulika należą również: dokonywanie przeglądów sieci, rur doprowadzających do domu budynku i zakładów przemysłowych ciepłą wodę i gaz, a także odprowadzających ścieki. Osoba ta również usuwa doraźne awarie, zajmuje się naprawami planowanymi i modernizacją w sieci instalacji i urządzeń, do jej zadań należy również układanie, uszczelnianie rur, montowanie specjalistycznych urządzeń do pomiaru ilości przepływu wody gazu.

Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com