fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

 Elektromonter to zawodów, który występuje w wielu specjalnościach.

Można tutaj wyróżnić elektromontera  urządzeń sygnalizacyjnych, urządzeń oświetleniowych, teatru filmu i telewizji, układów pomiarowych i automatyki zabezpieczeniowej układów automatyki przemysłowej, do tablic rozdzielczych, stacji trakcyjnych, reklam świetlnych, maszyn i urządzeń górnictwa, maszyn elektrycznych, instalacji elektrycznych, można również wykonywać zawód elektromontera okrętowego, elektryka zakładowego lotniczego, elektromontera samochodowego. Wszystkie zawody te wiążą się z obsługiwaniem maszyn i urządzeń elektrycznych. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Można więc powiedzieć, że zawód elektromonter jest bardzo szeroki, osoby takie zajmują się montowaniem elementów i podzespołów, które składają się na wyrób końcowy, osoby te pracują również w przedsiębiorstwach usługowych, wykonują wewnętrzne i zewnętrzne instalacji zasilającej budynki. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Niewątpliwie osoba taka ma również główne zadanie wykonania instalacji elektrycznej w domu, a więc jest to osoba, która jest niezbędna podczas procesu budowy.

Elektromonter ma zadanie prawidłowego ułożenia i zabezpieczenia przewodów elektrycznych, uruchomienia instalacji, musi  przygotować kanały, otwory, stropy i ściany, gdzie będą wykonane. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Podsumowując można wymienić zadania elektromontera:

  • zabezpieczanie przewodów elektrycznych
  • wymiana starej i wykonywanie nowej instalacji elektrycznej, kablowe
  • montaż elementów i podzespołów według dokumentacji technicznej
  • zapewnienie bezawaryjnej pracy systemu elektroenergetycznego
  • wykonywanie okresowych przeglądów technicznych
  • instalacja oświetlenia
  • dobór odpowiednich materiałów przewodzących zgodnie z projektem instalacji elektrycznych
  • montaż instalacji zasilających budynki

Elektromonter bardzo często współpracuje z innymi pracownikami budowlanymi, więc musi być osobą kontaktową, która łatwo integruje się z innymi pracownikami. W tym zawodzie liczy się umiejętność pracy indywidualnej, jak również grupowej, większość jednak zadań wykonuje samodzielnie, dużą zaletą jest umiejętność sprawnej pracy w szybkim tempie i dobra pamięć zwłaszcza, jeżeli osoba ta pracuje przy skomplikowanych układach sieci elektrycznej.Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com