fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zastosowanie kleju Weber przy ociepleniowych systemach

Kleje uniwersalne, które przeznacza się do systemów ETICS posiadają bardzo dobry stopień przyczepności i można używać je na różne rodzaje styropianu oraz wełny. Do takich klejów zalicza się weberbase UNI W oraz weberbase BIAŁY. Klej weberbase UNI W przeznacza się w celu montowania oraz zatapiania w mineralnej wełnie siatki, z kolei weberbase BIAŁY stosuje się do styropianu. Wszechstronnym klejem jest weberbase UNI W. Używa się go z zasady do mocowania i zabezpieczania płyt z lamelowej albo zwykłej wełny. Jednak bez problemu tego rodzaju klej poradzi sobie przy tworzeniu izolacji z grafitowego oraz białego styropianu. Jest to bardzo ważna kwestia, w związku z przeciwpożarowymi wymaganiami. Na tej powierzchni znajdują się fragmenty ocieplane zarówno jednym, jak i drugim materiałem. Nie ma tu jednak potrzeby zamiany kleju, ponieważ wszystko odbywa się poprzez użycie weberbase UNI W. (uprawnienia budowlane cennik) 

Zastosowanie kleju Weber przy ociepleniowych systemach
Zastosowanie kleju Weber przy ociepleniowych systemach

Klej weberbase BIAŁY

Dostępny na rynku klej weberbase BIAŁY wyróżnia się z pewnością od innych klejowych zapraw dostępnych dla klientów. Przede wszystkim klej ten sprawia, że fasada wykończona nawet połowicznie bardzo estetycznie i ładnie się prezentuje. Klej ten wzmocniono włóknami PP o wielkości 3 mm. To zwiększa jego stopień wytrzymałości i ułatwia znacznie przenoszenie naprężeń. W związku z tym można z powodzeniem stosować go na elewacji, które wykańczane mają być ciemnymi kolorami szybko nagrzewającymi się. Warto zaznaczyć, że klej weberbase BIAŁY jest bardzo praktyczny. Za jego pomocą można nakładać tynk bez przeprowadzania wcześniejszych prac związanych z gruntowaniem.   (uprawnienia budowlane program) 

Izolowanie newralgicznych miejsc

Chcąc wykonać izolację miejsc newralgicznych, do jakich zalicza się np. strop w garażu także można zastosować w tym wypadku klej weberbase UNI W wraz z płytami z lamelowej wełny. Klej weberbase BIAŁY z kolei bardzo dobrze współgra przy tworzeniu izolacji z grafitowego oraz białego styropianu. Kleje Weber stosowane do ociepleniowych systemów wyróżniają bardzo dobre mechaniczne parametry. Dla osób zajmujących się wykończeniem bardzo ważnym parametrem jest przyczepność kleju do podłoża. W tym wypadku klej biały posiada przyczepność do betonu na poziomie 0,75 MPa, natomiast klej do mineralnej wełny posiada przyczepność wynoszącą 0,6 MPa. Są to wysokie parametry, które zapewniają duży stopień trwałości i niezawodności w czasie mocowania izolacji. (uprawnienia budowlane segregator) 

Plastyczność klejów Weber

Kleje Weber są bardzo plastyczne. W związku z tym mocowanie płyt oraz szpachlowanie nie będzie stanowić tu trudności. Zastosowanie weberbase BIAŁY albo weberbase UNI W sprawi, że niekiedy nie trzeba będzie dodatkowo używać kołków. Kiedy praca opiera się o płyty z lamelowej wełny ale z białego styropianu o danej grubości i zdefiniowanej montażowej wysokości to zastosowanie tylko kleju pozwoli na solidną stabilizację mechaniczną ociepleniowego systemu. W tym wypadku lamela nie może być grubsza od 16 cm, a wysokość jej montowania nie może wynosić więcej niż 12 metrów. Styropian z kolei musi posiadać grubość maksymalną 16 cm, a mocowanie nie może odbywać się na większej wysokości niż 20 metrów. (uprawnienia budowlane 2023)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com