fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Zastosowanie farb zmywalnych

Estetycznie wyglądające ściany to podstawa każdego wnętrza. Na rynku dostępne są przeróżne rodzaje farb zapewniające atrakcyjne kolory, fakturę, jak również łatwość w mycia zabrudzonych powierzchni. Farby plamoodporne poleca się szczególnie tam, gdzie najczęściej przebywają dzieci. Niestety, ale pomieszczenia takie są bardziej narażone na zabrudzenia po jedzeniu, błocie, czy np. po flamastrach. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Zastosowanie farb zmywalnych

Zastosowanie farb zmywalnych

Wśród ciekawych propozycji farb wyróżniamy farby, które można zmywać, a nawet szorować na mokro. Nazywa się je farbami plamoodpornymi, bo łatwo z nich zmyć większość plam.

Polecane są np. farby ceramiczne o właściwościach plamoodpornych, zazwyczaj mamy pewność, że usuniemy większość plam i zabrudzeń oraz kurzu. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Różne klasy farb plamoodpornych

Wśród farb wyróżniamy propozycje pierwszej klasy, są to farby odporne na szorowanie na mokro, drugiej klasy farby odporne na mycie, oraz trzeciej klasy farby odporne na tarcie na sucho.

Najbardziej popularne są farby ceramiczne i hybrydowe lateksowe. Są one szczególnie trwałe, odporne na uszkodzenia i tworzą piękne powłoki, można uzyskać atrakcyjne efekty w mieszkaniu. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Farby hybrydowe łączą ze sobą wysokogatunkową dyspersję akrylową, woski i kombinację innowacyjnych wypełniaczy sferycznych. Dzięki temu uzyskuje się szczególną odporność na plamy.

Farby hybrydowe

Farby hybrydowe wykorzystuje się do malowania ścian wewnętrznych, są bardzo trwałe. Pomalowana nimi warstwa tworzy powłokę ceramiczną, która jest hydrofobowa, odporna na zaplamienia i zabrudzenia. Dzięki tej powierzchni brud nie wnika w głąb, tylko zatrzymuje się na jej powierzchni, jest łatwy do usunięcia, wystarczy przetrzeć namoczoną w letniej wodzie ściereczką. Farby te posiadają właściwości hydrofobowe, które oznaczają, że chronią ściany przed plamami z soku, oleju, kawy, herbaty. Powierzchnie takie nie absorbują bowiem płynnych zabrudzeń, odpychają je od powierzchni. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

 

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0