fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zapobieganie zapyleniu w branży budowlanej

W czasie wykonywania budowlanych prac często mamy do czynienia z pojawiającym się pyłem, który jest uciążliwy. W branży budowlanej można wyróżnić kilka kas związanych z pyłami. Zależą one od ich charakterystyki oraz od rozmiaru, jakie mają cząsteczki. W związku z tym możemy wyróżnić pyły o klasie M,L i H. Pyły mieszczące się w klasie M nie są dla ludzi niebezpieczne, jednak pyły L oraz H stanowić mogą poważne zdrowotne problemy dla osób, które mają z nimi styczność. W pracach budowlanych przeważają pyły M i L. Pył o klasie H jest to np. pył pochodzący z azbestu. (uprawnienia budowlane program) 

Zapobieganie zapyleniu w branży budowlanej
Zapobieganie zapyleniu w branży budowlanej

Rozwiązania przedstawione przez Kärcher

Kärcher proponuje szereg rozwiązań, które pomogą zniwelować pyły. Przede wszystkim pył należy posprzątać zaraz po jego wystąpieniu. Najlepiej zastosować do tego celu elektronarzędzia, które posiadają przyłącze służące odsysaniu pyłu. Takie elektronarzędzia należy podłączyć do odkurzacza, a on automatycznie uruchomi się tuż po włączeniu danego elektronarzędzia. Drugim rozwiązaniem jest wybranie odpowiedniej metody pracy, która spowoduje, że nie będzie generowane zapylenie. Bardzo dobrze sprawdzą się tu prace wykonywane na mokro. Warto korzystać też z wodnych mgieł w czasie szlifowania bądź wykonywania rozbiórkowych prac. Można stosować też produkty, które będą posiadać niski poziom pyłu. Są to różnego rodzaju betonowe oraz gipsowe mieszanki. Nie należy także samemu wzniecać niepotrzebnego pyłu, dlatego też nie powinno używać się miotły tylko stosować odkurzacz. Warto wykonywać też regularnie zdrowotne badania, aby zapobiec ewentualnym negatywnym wpływom pyłów. (uprawnienia budowlane)

Odpowiednie urządzenia stosowane w celu eliminacji pyłów

Odkurzacze NT są warte uwagi, ponieważ obejmują one urządzenia, które spełniają odpowiednie wymagania danej firmy.  (uprawnienia budowlane segregator )  Do tej grupy należą poręczne i kompaktowe rodzaje urządzeń , które posiadają certyfikat pozwalający wykonywać pracę z azbestem. Na rynku są też takie urządzenia, które posiadają pojemne zbiorniki co sprawia, że mogą one długo pracować. Poniżej zostaną odpisane wybrane odkurzacze.  (uprawnienia budowlane 2022)  

Wybrane odkurzacze

Odpowiedni rozmiar posiada odkurzacz NT 40/1 Tact TE L. Nie jest on ani zbyt mały, ani nie za duży. Jest on idealny dla każdej osoby, która potrzebuje maszyny o zwartej budowie, łatwej w transporcie oraz o kompaktowych wymiarach. Zbiornik posiada dużą objętość, co wiąże się z dłuższą jego pracą bez przerw. W głowicy urządzenia znajduje się port ssącego węża, który daje większy zakres użytkowej objętości zbiornika. (uprawnienia budowlane kontakt)  

Odkurzacz NT 40/1 AP L jest z kolei najlepszym urządzeniem w średniej klasie. Stosuje się go przy czyszczeniu pojazdu w środku, a także przy budowlanych pracach. Bardzo dobrze sprawdza się również w branży gastronomicznej i hotelarskiej. Można odkurzać nim zarówno na sucho, jak i na mokro. Jego duża siła związana ze ssaniem oraz półautomatycznym czyszczącym się filtrem sprawia, że taki rodzaj odkurzacza jest godny uwagi.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com