fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Angielski trawnik

Piękny angielski trawnik to mnóstwo włożonej w jego utrzymanie oraz pielęgnację pracy. Musimy się liczyć z tym, że w naszych nie za wielkich przydomowych ogrodach taki trawnik może się nie udać. Zakładanie trawnika to kilka głównych elementów, którymi są odpowiednio: projekt, przygotowanie podłoża i siew. Do tych etapów należy się odpowiednio przygotować. Później pozostaje już właściwa pielęgnacja.(uprawnienia budowlane kontakt)

Zakładanie trawnika

Przede wszystkim dobre planowanie

Oczywiście wszyscy dobrze wiemy, że im więcej zieleni, tym ładniej wyglądać będzie ogród. Jednak trawnik nie wszędzie się uda i to trzeba wiedzieć.(uprawnienia budowlane 2022) Nie lubi rosnąć pod kasztanami, w naturalnym terenie leśnym, w pobliżu drzew iglastych czy brzóz, ponieważ porasta go mech. Przy planowaniu należy także uwzględnić intensywność jego eksploatacji. Jeśli są dzieci to z pewnością będą się bawiły na trawniku, a wówczas należy dobrać odpowiednio wytrzymałą mieszankę traw. Jednak przy intensywnej eksploatacji nawet zastosowana trwa boiskowa nie wytrzymuje. By zwiększyć jej trwałość, do nasion dosypuje się białą koniczynę. Oczywiście, widać po wyrośnięciu, że nie każde źdźbło jest szlachetną trawą, ale wówczas przynajmniej jest zielono, natomiast odpowiednio często koszona trawa nie zakwitnie. Najłatwiej jest zakładać i pielęgnować trawniki na możliwie płaskim terenie. Jeżeli w naszym ogrodzie jest on zdecydowanie nierówny, powinniśmy zastanowić się nad zrobieniem tarasów ziemnych, podpartych murkiem bądź skarpą. Trawnik nie lubi również zacienionych miejsc o dużej wilgotności, a także wysokim stopniu zakwaszenia gleby. Zmiana kwasowości gleby jest bardzo trudna i cały czas wymaga podtrzymywania osiągniętego już pH. Czasem więc lepiej nie upierać się w takich miejscach przy trawniku i po prostu wysypać ziemię mieloną korą. Trawnik nie uda się także na ziemi źle przepuszczającej wodę oraz ziemi gliniastej. W ramach przygotowania podłoża należy wówczas wykonać drenaż, co jest już zajęciem dla specjalisty. Lepiej również w takim przypadku unikać sadzenia trawy na „szlakach komunikacyjnych”, tam gdzie np. stawiamy samochód, gdzie często stoją leżaki albo krzesełka należy przemyśleć nasze potrzeby, uwzględnić zwyczaje całej rodziny, a w następnej kolejności starannie zaplanować miejsca, które zostaną obsiane trawą.(segregator egzamin ustny uprawnienia)

Przygotuj podłoże

Zacząć musimy przede wszystkim od wyrównania terenu przeznaczonego pod trawnik. Konieczne jest zniwelowanie wszelkich zagłębień terenu oraz górek. Następnie należy przekopać glebę. Mniejsze powierzchnie przekopujemy szpadlem, na większych można użyć do tego glebogryzarki. Na głębokość około 15 cm powinniśmy oczyścić glebę z korzeni oraz kamieni.(uprawnienia budowlane) Trzeba więc w pełni odchwaścić teren. Stosuje się do tego środki chemiczne, np. Roundup albo usuwa rośliny ręcznie. Trzeba to robić ostrożnie, a więc w taki sposób, aby nie pozostawić resztek korzeni. Największe zagrożenie stanowi tutaj perz, który w takiej sytuacji z dużą dozą pewności odrośnie. Perz należy spalić, ponieważ wyrzucony gdziekolwiek zakorzeni się i będzie się dalej rozrastał. Spulchnioną ziemię powinniśmy wzbogacić także kompostem lub odkwaszonym torfem. Przygotowane podłoże powinniśmy ubić – najlepiej wałem ogrodowym – i pozostawić na kilkanaście dni, aby spokojnie osiadło. Przez ten czas należy stale kontrolować, czy powierzchnia pozostaje równa i usuwać odradzające się chwasty.(uprawnienia budowlane program)

Siew

Trawnik najlepiej zakładać wiosną (kwiecień-maj), a także dobry czas jest pod koniec lata (sierpień-wrzesień). Lepiej omijać najcieplejsze miesiące, ponieważ duże nasłonecznienie powoduje nadmierne wysychanie ziemi i wypalanie świeżo skiełkowanych roślinek. Podczas siewu ziemia powinna być najwyżej delikatnie wilgotna. Na mocno zwilżonym podłożu bardzo źle się rozprowadza nasiona. Dobierając ilość nasion powinniśmy stosować się do ilości podawanej przez producenta. Jedynie na brzegach trawnika powinniśmy siać gęściej. Wymieszanie nasion z suchym piaskiem umożliwi znacznie równiejsze rozłożenie nasion trawy. Po zakończeniu siewu zagrabiamy delikatnie powierzchnię oraz walcujemy. Po zasianiu należy dodatkowo przeprowadzać zabiegi napowietrzania, wałując walcem z kolcami albo udeptując ziemię za pomocą specjalnych nakładek na buty, wyposażonych w kolce.

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.