fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zagadnienia związane z egzaminem na uprawnienia budowlane

Z pewnością przystępując do egzaminu warto wcześniej zapoznać się z pewnymi zagadnieniami z nim związanymi. Otóż Krajowa Komisja Kwalifikacyjna zajmuje się merytoryczną częścią egzaminu (uprawnienia budowlane). Godnym uwagi jest fakt, że ta część egzaminu jest taka sama dla wszystkich kandydatów z podziałem na specjalności, którzy zdają egzamin w Okręgowych Izbach Egzaminacyjnych. W celu uniknięcia ewentualnych przecieków pytań egzamin ustala się w całej Polsce w tym samym dniu oraz o tej samej godzinie.

Zagadnienia związane z egzaminem na uprawnienia budowlane

Baza pytań do egzaminu państwowego

Ważnym aspektem jest to, że pytania egzaminacyjne są generowane dla poszczególnych specjalności przez program komputerowy. Pytania wybiera się z istniejącej bazy pytań. Oczywiście baza pytań jest na bieżąco aktualizowana. Jak bowiem wiadomo przepisy oraz akty ulegają zmianom lub regulacjom (program na uprawnienia budowlane). Przygotowując się do egzaminu warto zatem skorzystać z wiadomości zamieszczanych na stronach internetowych izb. Znajdują się tam aktualne przepisy, warunki techniczne BHP, prawo geodezyjne, ochrona środowiska oraz inne.

Skorzystaj z przykładowych pytań testowych

Istotnie na stronach komisji publikuje się przykładowe pytania, które mogą pojawić się na egzaminie. Z pewnością ułatwią one naukę kandydatom na uprawnienia budowlane (program do egzaminu na uprawnienia na komputer). Co więcej na stornie internetowej komisji na trzy miesiące przed terminem egzaminu publikuje się uaktualnione zbiory przepisów. W ogłoszeniu zawiera się także informację dla kandydatów, z których przepisów wystarczy wiedza ogólna, a z których szczegółowa. Można zatem śmiało powiedzieć, że nauka do egzaminu pisemnego nie musi być tak trudna, jak się wydaje.

Egzamin ustny na uprawnienia budowlane

Oczywiście, aby móc uzyskać uprawnienia budowlane wymaga się zdania obu części egzaminu: pisemnej oraz ustnej. Pytania podczas egzaminu ustnego charakteryzują się zróżnicowaniem. Ich liczba zależy od tego o jakie uprawnienia ubiega się zdający: do projektowania lub kierowania robotami budowlami, czy do obu łącznie. I tak podczas egzaminu ustnego zadaje się od 5 do 10 pytań. Dopuszcza się korzystanie z laptopów oraz pomocy w wersji papierowej (program egzamin uprawnienia 2020). Podczas egzaminu weryfikuje się wiedzę praktyczną kandydata. Przypomnijmy również, że powinien posiadać ją dzięki odbyciu praktyk zawodowych, czego potwierdzeniem jest uzyskane oświadczenie.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com