fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Zabezpieczenie przystankowych wiat i publicznych toalet od wirusów

Producent na rynku zajmujący się małym rodzajem miejskiej architektury ma zamiar produkować publiczne toalety oraz przystankowe wiaty, które będą posiadać bezpieczne i trwałe zabezpieczenie od bakterii, wirusów, pleśni, jak i grzybów. W Polsce już pierwsze gminy i miasta są zainteresowane powstaniem takich obiektów. W publicznej przestrzeni małe miejskie architektury, takie jak przystankowe wiaty czy publiczne toalety są bardzo ważnymi jej elementami.  (uprawnienia budowlane kontakt)  Codziennie korzysta z takich obiektów wiele milionów osób. Koronawirus  sprawił, że dbałość o higieniczne bezpieczeństwo jest wyzwaniem, które stawia się w Polsce gminom oraz miastom. (uprawnienia budowlane program) 

Zabezpieczenie przystankowych wiat i publicznych toalet od wirusów
Zabezpieczenie przystankowych wiat i publicznych toalet od wirusów

Wykorzystanie powłoki TitanSolid™

Na przestrzeni ostatnich lat powłoka TitanSolid™ stosowana była przede wszystkim w branży spożywczej. Obecnie jednak nowe wyzwania, jakie stawia pandemia koronawirusa, oraz zwiększenie wymagań odnośnie zapewnienia higienicznego bezpieczeństwa sprawiają, że realizuje się wiele projektów znajdujących miejsce w obiektach o publicznej użyteczności, a także we fabrykach czy biurach. Pozytywne działanie tej powłoki wykracza poza dezynfekujące naturalne właściwości. Cząsteczki znajdujące się na powłoce zabijają wszelkie wirusy czy bakterie, ale także neutralizują zapachy i w ten sposób oczyszczają powietrze. To wszystko dzieje się bez szkody dla zdrowia, ponieważ nic nie przenika do organizmu. (uprawnienia budowlane segregator )  

Wirusy na wiatach przystankowych

Współpracujące ze sobą firmy Budotechnika i Lumichem zajmą się pokrywaniem obiektów o charakterze publicznej użyteczności powłoką o typie TitanSolid™. Zastosowanie tej powłoki opiera się o niepowtarzalną recepturę, która  polega na wykorzystaniu nanocząsteczek dwutlenku tytanu. Pokrywając powierzchnię stwarza on system fotokatalitycznych powłok. Powłoki te posiadają właściwości o charakterze antybakteryjnym oraz przeciwwirusowym. Proces utleniania, który zachodzi pod wpływem światła sprawia, że baterie, wirusy czy pleśnie zmieniają się w wodę, dwutlenek węgla oraz inne nieorganiczne jony. Powierzchnia w związku z zajściem tego procesu staje się prawie sterylna, a środowisko i zdrowie są bezpieczne. (uprawnienia budowlane)

Wykorzystanie technologii Lumiboost

Choć od kilkudziesięciu lat stosuje się dwutlenek tytanu, jednak powłoka TitanSolid™ to jedyny na świecie preparat, który łącząc się z technologią Lumiboost pozwala zregenerować naturalne właściwości dezynfekcji, zarówno pod wpływem naturalnego światła słonecznego, jak i pod wpływem sztucznego światła. Preparat ten ma trwały charakter, co  powoduje, że nanosząc nanocząstki dwutlenku tytanu przenikają do powierzchniowej struktury i minimum przez 12 miesięcy utrzymują się na tych powierzchniach. Mogą to być powierzchnie, które cechują się dużą eksploatacyjną intensywnością, takie jak włączniki czy klamki przy drzwiach. Powłoka wykonana z TitanSolid™ wykazuje się odpornością na dotyk, ścieranie oraz szorowanie, nawet stosując chemiczne środki. Jedynie chlor znajdujący się w chemicznych produktach może uszkodzić powłokę. Powłoka ta jest bezbarwna, bezwonna i praktycznie nie widoczna. Specjalistyczne kontrolne testy potwierdzają co pewien czas obecność powłoki oraz jej aktywność.  (uprawnienia budowlane 2022)  

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.