fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Zawsze modne drewno

Nasz klimat nie jest łaskawy dla nietypowego wykończenia budynku – także dla drewna. Wahania temperatury, wilgoć, opady atmosferyczne oaz związane z tym wszystkim zabrudzenia sprawiają, że kolor, trwałość i wygląd fasady zmienia się na gorsze. Można jednak sobie z tym poradzić, przede wszystkim stosując ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Ponadczasowy wygląd oraz naturalność drewna sprawiają, że materiał ten świetnie się sprawdza jako elewacja zewnętrzna domu. Jednak ze względu na zmiany temperatury, deszcz i różnego rodzaju czynniki atmosferyczne, drewno powinno się naprawdę należycie zabezpieczyć, aby dłużej utrzymało świetną kondycję.  (uprawnienia budowlane kontakt)

Zabezpieczenie drewnianej elewacji

Najlepsze kondycja drewna

Proces czyszczenia drewna wygląda podobnie jak odświeżanie ścian zewnętrznych, które są wykończone tynkiem oraz farbą. Myjką ciśnieniową bądź wężem ogrodowym, pod odpowiednim ciśnieniem wody, czyścimy całą powierzchnię z brudu i kurzu, który nagromadził się w zimie. Najlepiej podzielić sobie pracę na kilka dni, wykonywać ją przy ładnej pogodzie, w temperaturze wyższej niż 5°C. W niektórych miejscach, takich jak np. północna strona budynku, drewno może być szczególnie podatne na rozwój grzybów, pleśni, a także mchu. Do biologicznego zniszczenia materiału mogą również przyczynić się duże skupiska zieleni i wysoka wilgotność powietrza. To, co powstało w wyniku oddziaływania tych czynników można zwyczajnie usunąć – na przykład metalową szpachelką. Wyczyszczoną powierzchnię powinno się również zabezpieczyć preparatem grzybobójczym.(uprawnienia budowlane 2022)

Renowacja

Następnym, po oczyszczeniu drewnianej elewacji etapem jest kontrola stanu naszego drewna. Bez warstwy zabrudzeń będziemy w stanie ocenić, jak drewno poradziło sobie z warunkami atmosferycznymi, które panowały w zimie. Bledszy i szerszy odcień wykończenia oznacza, że koniecznym będzie zeszlifowanie starych, łuszczących się fragmentów warstwy ochronnej, a także zabezpieczenie powierzchni odpowiednimi preparatami.(segregator egzamin ustny uprawnienia) Do malowania drewna na ścianach zewnętrznych domu najlepiej jest wykorzystać wyroby zapewniający kompleksowe zabezpieczenie przed promieniowaniem UV, wodą oraz biokorozją. Wzmocnienie drewna umożliwia zatem zastosowanie impregnatów, np. Impregnatu Ochronnego do Drewna Gruntującego VIDARON. Dostępny w wersji bezbarwnej impregnat polecany jest głównie jako warstwa gruntująca pod produkty nawierzchniowe. Głęboko wnika on w drewno, redukując jego chłonność, impregnuje je oraz wzmacnia, chroniąc przed grzybami, sinizną i owadami. Można go aplikować na suche, gładkie i dobrze oczyszczone podłoże. (uprawnienia budowlane)Są także inne produkty, które zwiększają atrakcyjność wizualną drewna. Do dekoracyjno-ochronnego malowania bardzo dobrym rozwiązaniem jest lakierobejca. Trwałą i estetyczną powłokę odporną na działanie czynników atmosferycznych oraz zarysowania uzyskamy dzięki zastosowaniu Lakierobejcy Ochronno-Dekoracyjnej VIDARON, dostępnej w wersji bezbarwnej oraz aż 14 kolorach do wyboru. Warto pamiętać, że żadna metoda ani środek konserwujący nie zapewnia wieczystej ochrony drewna. Z tego również względu, zabiegi renowacyjne i impregnacyjne należy co pewien czas powtarzać. Kontrola powinna być przeprowadzana co sezon, a przy tym obejmować wszystkie elementy drewniane. Zdarza się bowiem, że jedna ściana wystawiona jest silniej na działanie słońca, deszczu czy wiatru, a więc szybciej wymaga interwencji. Podstawą dobrego zabezpieczenia drewnianej elewacji jest stosowanie sprawdzonych środków najwyższej jakości od renomowanych producentów. Ponadto zaopatrując się w naszych sklepach, klienci mogą liczyć na fachową pomoc ekspertów oraz doradców klienta, którzy pomogą dobrać odpowiednie preparaty zarówno do konserwacji,  jak i do zadań specjalnych. Podpowiedzą jak pozbyć się problemów, a także zdradzą eksperckie sposoby na to by drewniana elewacja była ozdobą, a nie przykrym obowiązkiem.(uprawnienia budowlane program)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.