fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wznoszenie ścian z płyt wielkoformatowych

Od niedawna  w Polsce na budowlanym runku dostępny jest technologia o  charakterze innowacyjnym Ytong Panel SWE. Są to powstałe z komórkowego betonu wielkoformatowe płyty. Produkuje się je osobno pod każdą z inwestycji. Produkowane elementy posiadają wysokość, jaką ma osiągać kondygnacja. To pozwala na dużo szybsze budowanie, niż stosując tradycyjne drobnowymiarowe technologie. Za pomocą wielkoformatowych płyt prace budowlane mogą przyśpieszyć, aż czterokrotnie. Do tej pory wielkowymiarowe rodzaje płyt Ytong zbrojone komórkowym betonem były dostępne w systemach, gdzie wymagano wsporczych konstrukcji stalowej albo żelbetowej. To pozwoliło na szybsze prace przy budowie hal o dużych wymiarach. (uprawnienia budowlane program) 

Wznoszenie ścian z płyt wielkoformatowych
Wznoszenie ścian z płyt wielkoformatowych

Szybszy proces budowania z wielkoformatowych płyt

Już od dawna na budowlanym rynku pracy widać, że brakuje wykwalifikowanych budowalnych pracowników. W związku z tym dużą popularnością cieszą się technologie, które nie wymagają dużej liczby osób do prac, a dodatkowo zastosowanie takich technologii przyśpiesza cały budowlany proces. Ponownie na budowlany rynek powraca prefabrykacja oraz jej odpowiednik, jakim są nowoczesne wielkoformatowe systemy. Takie rozwiązania są związane z postępującą mechanizacją na placach budowy. W związku z nowoczesnym zapotrzebowaniem branży budowlanej powstały ścienne rodzaje elementów Ytong Panel SWE. System ten łączy prefabrykacyjne zalety oraz zalety wynikające z właściwości komórkowego betonu. Ważna jest tu termiczna izolacyjność w przegrodach, sprowadzona jakość systemu i najwyższy poziom związany z wymiarową dokładnością elementów. Technologia związana z Ytong Panel SWE pozwala pomniejszyć liczbę osób wykonujących pracę, w związku z dużą wydajnością tego systemu. (uprawnienia budowlane)

Zalety Ytong Panel SWE

Zaletą stosowania Ytong Panel SWE jest to, że w związku z maksymalną prefabrykacją elementów ściany zyskują najwyższy poziom jakości.  (uprawnienia budowlane segregator )  Gładka powierzchnia, jaka powstaje na murze powoduje, że wykończenie takich ścian będzie tańsze oraz prostsze. Na tynk zużyje się dużo mniej materiałów. Elementy w tym systemie cechują się niepalnością oraz ogniową odpornością REI240 i EI360. Na wytrzymałych oraz masywnych konstrukcjach, które powstają w związku z zastosowaniem Ytong Panel SWE można mocować ciężkie fasadowe okładziny i przedmioty. W związku z właściwościami, jakie posiada komórkowy beton można łatwo oraz szybko dokonać wycięć otworów bądź bruzdowania. (uprawnienia budowlane 2022) 

Proces mechanizacji prac

Montaż płyt Ytong Panel SWE dokonuje się z życiem dźwigu. To sprawia, że tempo związane ze wznoszeniem ścian jest szybsze, ponieważ elementy mają duże wymiary. W typowy domu kondygnacja może powstać zaledwie w jeden dzień. Kiedy mamy do czynienia z mniejszymi projektami, proces związany z montażem może zostać zaplanowany bezpośrednio z dostawczego auta. Należy w takim wypadku mieć dobry dojazd do placu budowy, a samochód musi posiadać HDS. Elementy w tym systemie produkuje się na pełną wysokość, jaką ma mieć pomieszczenie. Taki element należy postawić na wcześniej wymurowanej startowej warstwie, przy pomocy bloczków drobnowymiarowych Ytong.  (uprawnienia budowlane kontakt)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com