fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wyspy kuchenne – modne i nowoczesne

Wyspa kuchenna to doskonałe rozwiązanie do funkcjonalnych, nowoczesnych kuchni. Sprawdzą się one w przestronnych pomieszczeniach, jak również w mniejszych wnętrza. Prezentuje się bardzo nowocześnie i elegancko.

Wyspy kuchenne
Wyspy kuchenne

Wyspa kuchenna jest funkcjonalnym meblem, który ułożony jest poza ciągiem mebli kuchennych. Zwyczaj usytuowany jest w centralnej części. Czasem pełni rolę stołu w kuchni.

Na wyspach kuchennych znajdujemy dodatkowe miejsce do przygotowania posiłków, spożywania ich. Jest to też  element, który możemy udekorować. (testy uprawnienia architektoniczne)

Jakie funkcje pełni wyspa kuchenna?

Przede wszystkim uzyskujemy dzięki wyspie dodatkową przestrzeń, którą możemy zagospodarować. Można zaplanować sobie na wyspie szafki i płytę grzewczą. Tutaj należy doprowadzić instalację, która umożliwia pracę tych urządzeń, nie zaleca się umieszczenia płyty grzewczej gazowej na wyspie kuchennej z racji trudności do prowadzenia tego typu instalacji. (testy 2019 uprawnienia)

Na wyspie może być umiejscowiony również zlew oraz szafki. Tutaj należy ułatwić dostęp do sieci wodno-kanalizacyjnej.

Jeżeli umieścimy na wyspie płytę grzewczą musimy zadbać o łącze trójfazowe. W blatach umieszczone są często gniazda, które są chowane w tej powierzchni. Istotne jest, by właśnie w wyspie znajdowało się robocze źródło światła. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Bardzo ładnie nad wyspą wyglądają wiszące lampy, które stanowią idealny dodatek.

Można powiedzieć, że wyspa pełni funkcję robocze, ale może to być też funkcja blatu roboczego jak i stołu. Można tutaj przygotowywać posiłki, spędzać czas wolny przy takim stole, biesiadować. Wyspa może stanowić centrum naszej kuchni. Wiele osób buduje wyspę ze standardowych szafek kuchennych. Posiada ona fronty z każdej strony jak również blat.

Wyspa przyda się każdej gospodyni domowej, będzie miejscem wspólnych posiłków i gotowania. Będzie również ozdobą każdej nowoczesnej kuchni. (program uprawnienia architektoniczne)

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com