fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wyposażenie nowoczesnej obory

Wyposażając nowoczesną oborę elektrycy oraz pracownicy zajmujący się sanitariami mają duże pole do popisu. Inwentarskie budynki w obecnych czasach wyposaża się w najnowsze technologiczne rozwiązania. Są to m.in. pompy ciepła, solary, głębinowe własne studnie z hydroforniami i stacją do uzdatniania wody, czy małe oczyszczalnie technologicznych oraz sanitarnych ścieków. Takie obiekty stają się w związku tym samowystarczalne, co zostaje uwarunkowane zwiększonymi środowiskowymi wymaganiami, jakie stawia Unia Europejska. Również wpływ na to ma społeczeństwo, mające swoje obiekty przy inwentarskim budownictwie. Zazwyczaj pilnują oni, aby były przestrzegane normy związane z zapachem, hałasem czy zapyleniem. (uprawnienia budowlane kontakt)  

Wyposażenie nowoczesnej obory
Wyposażenie nowoczesnej obory

Ekonomiczność inwestycji związanej z robotami

Przy obecnych ekonomicznych warunkach takie inwestycje prowadzą gospodarstwa, które są w stanie utrzymać krowy powyżej 50 sztuk. Praca robotów wygląda w tym przypadku tak, że identyfikacyjny elektroniczny system dla zwierząt przed ich wejściem do udojowego boksu zaczytuje kreskowy kod. Znajduje się on na kolczyku krowy. Na tej podstawie sprawdza się, kiedy ostatnio krowa miała dojenie. Gdy nastąpił już czas na kolejny dój krowę wpuszcza się do środka. Hodowca ustala liczbę dojów, a sam proces związany z montażem takiego robota nie pochłania dużo czasu. Mleko, jakie zostaje udojone przechowuje się w zbiornikach na mleko, które znajdują się na terenie obory. Podstawowymi zbiornikami są zbiorniki chłodzące o typie wieżowym. Ich pojemność osiąga nawet do 23 tysięcy litrów. (uprawnienia budowlane 2022)  

Zautomatyzowane nowoczesne obory

W czasie codziennego życia związanego z obsługą obiektu pojawia się automatyzacja. Ma ona miejsce podczas dokonywania udoju, w czasie karmienia bydła, czy też w trakcie wykonywania porządkowych prac na terenie budynku. Proces związany z podawaniem paszy jest tak zautomatyzowany, a praca gospodarza opiera się tu tylko na dostarczeniu komponentów na pasze w wyznaczone miejsce. Znajdujące się na terenie obory lampy z sodową żarówką posiadają specjalny oświetleniowy program. Wspomagają one wydajność po tym, jak zapada zmierzyć w czasie, gdy występuje krótkie słoneczne oświetlenie. Olbrzymie wentylatory kręcą się nad krowami. Są one automatycznie sterowane i opierają się o wilgotność oraz temperaturę, jaka panuje w oborze.  (uprawnienia budowlane) 

Niskoprądowe instalacje w inwentarskim budynku

W budownictwie inwentarskim niskoprądowe rodzaje instalacji stosuje się w związku z najnowszymi technologicznymi trendami. Zalicza się tu nocne oświetlenie obiektu, wizyjny monitoring posiadający bardzo dobrą rozdzielczość i jakość, jak i drony.  (uprawnienia budowlane segregator )  Ogromny nacisk w tym wypadku kładzie się na urządzenia, które służą do wykrywania u krów ruję. Krowy w związku z tym na kopycie albo na szyi mają specjalnie założone respondery, które łącząc się z systemem zarządzania monitorują ich zachowanie. Dokonuje on pomiarów temperatury ciała tętna oraz szybkości podczas poruszania się. Analizując wszystkie parametry gospodarz otrzymuje informację, czy krowa ma ruję. Jeżeli tak jest, specjalne automatyczne bramki kierują ją do izolatki, gdzie krowa oczekuje inseminacji.  (uprawnienia budowlane program) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com