fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wymiana bądź modernizacja uszkodzonych instalacji kanalizacyjnych

Proces związany z wymianą starych pionów, które zostały uszkodzone oraz podejść kanalizacyjnych instalacji jest trudny, czasochłonny oraz pracochłonny. Wiele sytuacji wymaga, aby w ścianach dokonać kucia. To sprawia, że powstają dodatkowe uszkodzenia, które po wykonaniu przy instalacji modernizacji, trzeba koniecznie usunąć. Często zdarza się, że dostęp do uszkodzeń jest dość mocno ograniczony, dlatego też wykonuje się w ścianach duże otwory, które pomogą zamontować nowy rodzaj instalacji. Poprawnie wykonana modernizacja bądź wymiana instalacji spowoduje, że będzie ona pracować bezawaryjnie przez wiele lat. (uprawnienia budowlane program) 

Wymiana bądź modernizacja uszkodzonych instalacji kanalizacyjnych
Wymiana bądź modernizacja uszkodzonych instalacji kanalizacyjnych

Usytuowanie instalacji oraz sanitarnych przyborów

Przed dokonaniem prac związanych z modernizacją należy dokładnie rozplanować jej położenie, aby uniknąć późniejszych ewentualnych przeróbek. (uprawnienia budowlane kontakt)   Pierwszym elementem jest kanalizacyjny pion. Musi on posiadać swoje usytuowanie w miejscu, gdzie będzie mógł istnieć odpowiedni spadek rur do sanitarnych urządzeń w pionie. Muszą zostać zachowane także dobre odległości podłączeń do pionu sanitarnych urządzeń. Zasady te obejmują wyłącznie grawitacyjne odpływy. Często domowe kanalizacyjne instalacje wykonywane są jako grawitacyjne, a ich odpowiednie funkcjonowanie zależy od wykonania odpowiednich spadków. Najbardziej optymalnym spadkiem jest taki, który kształtuje się na poziomie 1,5 – 3%. Niekiedy umiejscowienie sanitarnych przyborów sprawia, że uzyskanie odpowiedniego spadku może być niemożliwe bądź utrudnione. Jeżeli nie można uzyskać dobrego spadku, a odległość od pionu przyłączy jest duża, w takim wypadku zastosowanie znajdują urządzenia ciśnieniowe, które podnoszą ścieki. Są to tzw. pompo – rozdrabniacze. (uprawnienia budowlane)

Hałas spowodowany drganiem rur

Przepływające ścieki wprawiają w drgania kanalizacyjne rury, Drgania te przenoszą się na konstrukcje ściany, i powstaje w związku z tym hałas. Wykonując prace modernizacyjne można wykorzystać system, który pozwoli wytłumić hałas, jaki jest powodowany w związku z przepływaniem w kanalizacyjnych rurach ścieków. Jeszcze jakiś czas temu niskoszumowe typowe instalacje uważano za duży komfort. Kojarzono je także z wysoką ceną. Materiałem, z którego wykonane są niskoszumowe kształtki i rury jest również PP. Różnią się one jednak wypełnieniem oraz budową. Na rynku dostępne są instalacje zarówno jedno, jak i wielowarstwowe, gdzie przy produkcji stosuje się dodatek PP granulatu, którym są minerały. Mają one redukować hałas, jaki pochodzi z instalacji. (uprawnienia budowlane 2022)  

Przepływanie ścieków przez kanalizacyjne rury

Robiąc remont instalacji warto zwrócić uwagę na problemy związane z hałasem. Wykorzystując odpowiednie rodzaje materiałów można skutecznie ograniczyć hałas pochodzący z przepływania ścieków w rurach. Ścieki przez rury kanalizacji nie płyną po całym ich przekroju. Z tego też względu przepływowi towarzyszą odgłosy oraz szumy. Są one spowodowane przez opadanie w pionowym odcinku rurociągów ścieków, czy też odbijaniem się ściekowego strumienia w związku ze zmianą kierunku jego przepływu. Powodem hałasu może być także poziomy przepływ w rurociągu.  (uprawnienia budowlane segregator )  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com