fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Domowe triki na oszczędność wody

Jak wspominaliśmy we wcześniejszym artykule – racjonalne korzystanie ze spłuczek toaletowych to korzyść nie tylko dla środowiska, ale i dla naszych portfeli. Ilość spłukiwanej wody zupełnie bez sensu jest prawdziwym marnotrawstwem. W czasach, gdy niedobór wody widoczny jest na każdym kontynencie świata, bezmyślne z niej korzystanie powinno być odpowiednio karane. Oszczędności wody, a co za tym idzie pieniędzy – nie trzeba szukać w zaawansowanych technologiach. (uprawnienia budowlane 2022) Wystarczy racjonalne korzystanie z niej i zamontowanie modułu spłukującego, który całkowicie wykluczył już stary typ spłukiwania. Niepozorna spłuczka to prawdziwa skarbonka z pieniędzmi, które mogą posłużyć zapłaceniu niższych rachunków za wodę. Bardzo istotnym aspektem jest także ponowne wykorzystywanie wody w naszym domu. Wyjaśnimy, jak robić to prawidłowo. (uprawnienia budowlane program)

Wykorzystywanie wody w domu
Wykorzystywanie wody w domu

Woda z odzysku

Woda z odzysku. Brzmi dziwnie, prawda? Oczywiście mówimy tu przede wszystkim o deszczówce. Deszczówka to prawdziwe źródło czystej, gotowej do domowego użytku wody. Z powodzeniem można ją włączyć w obieg codziennych obowiązków. Ten potencjał ciągle rośnie, ponieważ opady są mniejsze z roku na rok. (uprawnienia budowlane kontakt) Odczuli to najbardziej działkowcy, którzy w większości mają już wprawę w wykorzystywaniu deszczówki do podlewania zasadzonych roślin czy ziół. Jednak bywa, że nie wszyscy podejmują tego typu działania i często zamiast deszczówki, wykorzystują na swoich działkach wodę zdatną do picia. Jest to działanie, które w przypadku małej gminy bądź wsi może spowodować, że w trakcie upałów latem zabraknie wody w kranach domowych. Nie jest to żart – ten, kto przeżył już taką sytuację ten wie, o czym piszemy.

Ziemny skarb

Wykorzystywanie wody z odzysku jest prawdziwym skarbem. (segregator egzamin ustny uprawnienia) Oczywiście, jeżeli chcemy jak najbardziej racjonalnie wykorzystywać obieg tego typu wody – warto przemyśleć to na etapie jego projektowania. Można wówczas zainstalować specjalne urządzenie, które będzie zbierało deszczówkę i ponownie wprowadzało ją w obieg. Na rynku jest naprawdę wiele tego typu systemów. Ważne jednak, by do systemu były dołączone odpowiednie urządzenia. Fakt, że deszczówka jako czysta woda jest już pozbawiona magnezu czy chloru – idealnie nadaje się do podlewania roślin w naszym ogrodzie. Nie istnieje ryzyko, że mogłaby zaszkodzić. Istnieje także możliwość wprowadzenia do obiegu domowego tzw. wody szarej. Wykorzystanie tego typu wody poprzedzone musi być jednak odpowiednią instalacją. Woda szara to woda, która po naszej kąpieli trafia z powrotem do naszych umywalek czy odpływów. Takie rozwiązanie wymaga jednak od nas stałej kontroli – kiedy myjemy i czym myjemy. Starajmy się także ograniczać toksyny. Im mniej detergentów będziemy wpuszczać do naszych obiegów wodnych tym lepiej. Używanie zbyt dużej ilości chemii w toalecie czy łazience sprawia, że nie idziemy wraz z proekologicznym trendem. Wykorzystujmy więc wodę w każdej postaci, a natura nam się odwdzięczy. (uprawnienia budowlane program)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com