fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wykorzystanie w budownictwie panelowego stropu Teriva Panel, Smart i Vector

Strop panelowy Teriva Panel ma swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie wcześniej stosowało się stropy o typie Teriva poprzedniej generacji. Można go stosować również w sytuacji, gdy w projekcie mamy do czynienia z monolitycznym stropem, bądź gdy występują inne stropowe rozwiązania o rozpiętości nie przekraczającej wartości 8 cm. Stosuje się go zarówno w jednorodzinnym budownictwie, jak i w dużych deweloperskich inwestycjach. Właściwości, jakie posiadają panelowe stropy są wyższe od tych, które cechują tradycyjne rodzaje stropów. Nowoczesne typy rozwiązań są łatwe i szybkie w montażu, ponieważ panele układa się sprawnie i szybko stosując do tego celu dźwig HDS. Systemowe podejście sprawia, że wykorzystanie prefabrykatów ogranicza powstawanie wykonawczych błędów, a przy tym zostają spełnione wszystkie budowlane standardy i normy. (uprawnienia budowlane 2022)  

Wykorzystanie w budownictwie panelowego stropu Teriva Panel, Smart i Vector
Wykorzystanie w budownictwie panelowego stropu Teriva Panel, Smart i Vector

Ogólne zalety stropów panelowych

Do zalet ogólnych panelowych stropów można zaliczyć dużo większe konstrukcyjne możliwości. Panelowe stropy są z pewnością tańsze, a ich sposób montowania pozwala uniknąć układania belek oraz pustaków, jak przy tradycyjnych gęstożebrowych rodzajach stropów. Pozwalają one jednocześnie na kontynuowanie pracy w krótszym przedziale czasu, niż ma to miejsce w przypadku większości rozwiązań, jakie są dostępne na rynku. Te wszystkie cechy opisują ogólnie grupę panelowych stropów. Jednak każdy z nich cechuje się również swoimi specyficznymi i indywidualnymi właściwościami.  (uprawnienia budowlane program) 

Zalety Teriva Panel

Do zalet panelowego stropu Teriva Panel zaliczamy oszczędność, nadbetonu, stali oraz robocizny, co wpływa na obniżenie się całkowitego kosztu związanego z wykonaniem stropu.   (uprawnienia budowlane segregator )  Czas związany z montażem ulega skróceniu aż do 80%, ponieważ układa się tu gotowe panele, a nie pustaki i belki bezpośrednio na placu budowy. Wykorzystuje się tu także mniej nadbetonu, co możliwe jest poprzez wykorzystanie niższych konstrukcyjnych wysokości. Stropy panelowe Teriva Panel cechują się też mniejszą ilością stempli oraz wysokim poziomem dźwiękoizolacyjności. Można ukryć w stropie instalacje, a jednolita i równa dolna powierzchnia i możliwość podwieszenia elementów, które są ciężkie w dowolnym miejscu na stropie to kolejne z zalety, przemawiające za zastosowaniem Teriva Panel.(uprawnienia budowlane) 

Zalety panelowego stropu Vector i Smart

Zaletą stropu panelowego Vector jest wysoki stopień dźwiękoizolacyjności, mała liczba elementów do układania, szybki montaż, możliwość wieszania ciężkich elementów w dowolnych miejscach na suficie czy brak efektu klawiszowania. Za pomocą stropu Vector można stropować powierzchnię nadając jej różny kształt. Strop ten cechuje również monolityczność. Do zalet stropu Smart zaliczamy krótki czas związany z montażem, wysoki poziom dźwiękoizolacyjności oraz redukowanie kosztów związanych z pracami budowlanymi. Koszt wykonania takiego stropu jest stosunkowo niski, a wszelkie wykonawcze błędy można redukować poprzez zastosowanie prefabrykatów. Występuje tu także brak zalewania nadbetonem i stemplowania. (uprawnienia budowlane kontakt)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com