fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Wykorzystanie grysu w ogrodach

Aby ogród był piękny, należy go odpowiednio zaplanować. Można skorzystać z pomocy architekta ogrodów lub też stworzyć własne aranżacje. Pomocne w tym będą gotowe przykłady kompozycji ogrodowych. Bardzo często wykorzystuje się kamień do tworzenia rabatów kamiennych z wypełnieniami z szarego i białego grysu. Takie wykończenie pięknie się prezentuje. (uprawnienia architektoniczne)

grys w ogrodzie

grys w ogrodzie

Charakterystyka grysu

Grys kamienny jest naturalnym materiałem, który można zakupić w różnych kolorach. Dostępny jest w barwie białej i szarej, czarnej, zielonej i wielu innych. Ciekawą opcją jest grys dolomitowy o kremowo-białej barwie, porfirowy, który ma zabarwienie czerwone, brązowe bądź niebieskawe.

Ciekawą propozycją jest grys bazaltowy o barwie czarnej, szarej lub ciemno granatowej. (program do egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Z czego produkowany jest grys?

Grys jest produkowany z naturalnych kamieni. Otrzymuje się go poprzez rozkruszenie mniejszych kawałków. Posiada on zazwyczaj nierówne, czasem ostre krawędzie o przeróżnych kształtach.

W grysie granitowym widać nieregularne kawałki materiałów, mogą to być również pasiaste wzory. Można stworzyć jednokolorowe kompozycje lub wielobarwne zestawienia. To wszystko zależy od zamysłu autora projektu. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Grys jest idealnym wykończeniem kamiennych rabatów. Bardzo często zastępuje korę drzewną, która wcześniej była wykorzystywana do obsypywania roślin. Dużą zaletą grysu jest to, iż przylega do podłoża i ma bogatą kolorystykę. Najlepiej jednak sprawdzają się propozycja w barwa naturalnych. Z grysu można stworzyć również  samodzielne kompozycje, różnorodne wzory, które wzbogacą pustą przestrzeń. Wykorzystuje się go również do wysypywania ścieżek w ogródkach.

Najlepiej jeśli podłoże zostanie przygotowane z warstwy geowłókniny. Ścieżka ta będzie wyjątkowo stabilna. Grys wykorzystuje się również do wysypywania oczek wodnych. Zwyczaj wypełnia się nim dno. (uprawnienia budowlane 2019)

 

 

 

 

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.