fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Wykończenie tarasów i balkonów

Balkon czy taras to miejsca, gdzie zazwyczaj odpoczywamy, często też na przykład w przypadku balkonów pomijamy tą część i zostawiamy ją na późniejsze wykończenie. Warto jednak  wykańczając dom od razu również zabrać się za powierzchnię balkonowe i tarasowe. W tym przypadku mamy do wyboru różne materiały na przykład płytki, żywicę, drewno, duże płyty wykończeniowe. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

wykończenie tarasów

wykończenie tarasów

Różnorodne płytki

W przypadku balkonów, jak również tarasów, bardzo dobrym materiałem wykończeniowym są płytki, są one bardzo praktyczne, ponieważ łatwo się je czyści, myje, jeżeli wybierzemy odpowiedni kolor na przykład odcienie szarości to bądźmy pewnie, że nie będzie zbytnio widać na nich brudu, zanieczyszczeń po deszczu. Można powiedzieć, że płytki  ceramiczne są bardzo praktyczne. Kupując je warto zwrócić uwagę na wysoką klasę ścieralności, materiał z którego zostały wykonane oraz powierzchnię, aby była antypoślizgowa. Warto również, by były mrozoodporne, ponieważ niestety ale na zewnątrz ciągle mamy do czynienia z działalnością niskich temperatur, deszczu, mrozu, śniegu. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

A może praktyczne płyty betonowe?

Beton kojarzy nam się przede wszystkim z solidnością i niezbyt atrakcyjnym wyglądem. Obecnie producenci proponują bardzo ciekawe, atrakcje wyglądem płyty betonowe. Oczywiście nawiązują one do stylu minimalistycznego, ładnie wyglądają, spokojnie możemy wykorzystać je do wykańczania balkonów i tarasów. Odcienie szarości są bardzo modne, idealnie komponują się z ciemnymi balustradami, będzie to niewątpliwie duży atut w nowoczesnych domach. (testy uprawnienia architektoniczne)

Powierzchnie drewniane

Niektórzy na balkonach decydują się na powierzchnie drewniane, jest to oczywiście bardzo klimatyczne wykończenie, które dodaje uroku, jest bardzo ładne.  Należy jednak pamiętać o tym, że drewno trzeba odpowiednio impregnować, dbać o nie cały czas, ponieważ czynniki atmosferyczne wpływają niekorzystnie na ich powierzchnię. Alternatywą dla drewna są deski kompozytowe, które praktycznie nie trzeba pielęgnować. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

 

 

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0