fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wykończenie tarasów i balkonów

Balkon czy taras to miejsca, gdzie zazwyczaj odpoczywamy, często też na przykład w przypadku balkonów pomijamy tą część i zostawiamy ją na późniejsze wykończenie. Warto jednak  wykańczając dom od razu również zabrać się za powierzchnię balkonowe i tarasowe. W tym przypadku mamy do wyboru różne materiały na przykład płytki, żywicę, drewno, duże płyty wykończeniowe. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

wykończenie tarasów
wykończenie tarasów

Różnorodne płytki

W przypadku balkonów, jak również tarasów, bardzo dobrym materiałem wykończeniowym są płytki, są one bardzo praktyczne, ponieważ łatwo się je czyści, myje, jeżeli wybierzemy odpowiedni kolor na przykład odcienie szarości to bądźmy pewnie, że nie będzie zbytnio widać na nich brudu, zanieczyszczeń po deszczu. Można powiedzieć, że płytki  ceramiczne są bardzo praktyczne. Kupując je warto zwrócić uwagę na wysoką klasę ścieralności, materiał z którego zostały wykonane oraz powierzchnię, aby była antypoślizgowa. Warto również, by były mrozoodporne, ponieważ niestety ale na zewnątrz ciągle mamy do czynienia z działalnością niskich temperatur, deszczu, mrozu, śniegu. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

A może praktyczne płyty betonowe?

Beton kojarzy nam się przede wszystkim z solidnością i niezbyt atrakcyjnym wyglądem. Obecnie producenci proponują bardzo ciekawe, atrakcje wyglądem płyty betonowe. Oczywiście nawiązują one do stylu minimalistycznego, ładnie wyglądają, spokojnie możemy wykorzystać je do wykańczania balkonów i tarasów. Odcienie szarości są bardzo modne, idealnie komponują się z ciemnymi balustradami, będzie to niewątpliwie duży atut w nowoczesnych domach. (testy uprawnienia architektoniczne)

Powierzchnie drewniane

Niektórzy na balkonach decydują się na powierzchnie drewniane, jest to oczywiście bardzo klimatyczne wykończenie, które dodaje uroku, jest bardzo ładne.  Należy jednak pamiętać o tym, że drewno trzeba odpowiednio impregnować, dbać o nie cały czas, ponieważ czynniki atmosferyczne wpływają niekorzystnie na ich powierzchnię. Alternatywą dla drewna są deski kompozytowe, które praktycznie nie trzeba pielęgnować. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

 

 

Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com