fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Ogrzewanie podłogowe ma wiele zalet, zapewnia bardzo szybki wzrost temperatury w pomieszczeniu, które chcemy nagrzać. Przyjemnie jest przebywać w pomieszczeniach, które mają podgrzewaną podłogę. Nie musimy nawet nosić kapci. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Najlepiej ogrzewanie podłogowe zakładać w momencie budowy domu, jest to najlepsze rozwiązanie, oczywiście w przypadku wymiany podłóg, istnieje również możliwość takiej instalacji jednak jest nieco utrudniona.

Gdzie warto zainstalować ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe warto zainstalować w miejscach, gdzie regularnie przebywamy i spędzamy najwięcej czasu. Najczęściej są one zakładane w salonie, łazienkach, a także w sypialniach. Możemy korzystać z komfortu ciepłej podłogi przez cały rok.

Z takiej możliwości korzystają również osoby posiadające domki letniskowe, gdzie nie opłaca się instalować kotła na przykład na działkach, czy w domkach letniskowych, gdzie sezonowo tylko ogrzewa się pomieszczenia. Odpowiednio przygotowana instalacja właściwie, dobrany oszczędny termostat,  wpływa na wysokość rachunku za prąd. Systemy te charakteryzują się przede wszystkim bezawaryjnością elektrycznych przewodów grzejnych, producenci udzielają gwarancji na te systemy nawet do 20 lat, dzięki temu obniżone są koszty eksploatacji. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

W przypadku tego nowoczesnego systemu ogrzewania podłogowego opartego na przewodach samoregulujący i odpowiedniej izolacji podłoża, użytkownik może oszczędzić dodatkowo 20% energii w porównaniu z klasycznym ogrzewaniem.

Kolejną zaletą, którą warto wykorzystać jest inteligentne sterowanie online. Sterowanie tym systemem za pomocą odpowiednich aplikacji ułatwia bardzo pracę i  ogrzewanie.

To rozwiązanie przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy przebywamy w pracy, a chcemy wrócić do ciepłego domu, wtedy możemy włączyć to ogrzewanie wcześniej przed naszym przyjściem za pomocą aplikacji. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Elektryczne ogrzewanie jest to rozwiązanie na wiele lat, ważna by instalacja była odpowiednio wykonana przez licencjonowanego instalatora.

Zazwyczaj instalacje te pokrywane są posadzką, płytkami, bądź panelami. W pokojach dziecięcych idealnie również sprawdza tego typu ogrzewanie.Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com