fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wybór odpowiedniego panelowego stropu

Do podstawowego kryterium, jakie wiąże się z wyborem odpowiedniego stropu zalicza się spełnienie użytkowych i technicznych wymagań. Jednak należy uwzględnić także ograniczenie pracochłonności, kosztów związanych z wykonaniem oraz redukowanie naprawczych błędów. Panelowe stropy Teriva Panel, Smart i Vector są odpowiedzią na potrzeby klientów, wypełniając jednocześnie wyżej wskazane kryteria. Ich modułowość, niskie koszty całkowite, możliwość montowania przy użyciu lekkiego dźwigu HDS, czy prosty i szybki montaż sprawiają, że stropy te są bardzo konkurencyjną alternatywą zarówno dla klientów, deweloperów, jak i dla indywidualnych inwestorów. (uprawnienia budowlane 2022)  

Wybór odpowiedniego panelowego stropu
Wybór odpowiedniego panelowego stropu

Innowacyjność na rynku budowlanym

Innowacyjność produktowa na budowlanym rynku powinna rozpoczynać się oraz kończyć wraz z potrzebami, jakie przedstawia klient.   (uprawnienia budowlane segregator )  Powinno się wziąć pod uwagę zarówno niezaspokojonych klientów, jak i tych potencjalnych. W związku z takim podejściem innowatorzy mogą umieszczać produkty o szerszej perspektywie. W ostatnich latach oferta związana ze stropowymi systemami uległa zmianie, ale rynek mimo wszystko wykazuje wolną ewaluację. Dostępne nowe systemy potrzebują czasu, aby wiedza o nich została odpowiednio przyswojona przez projektantów. Mniejsi producenci nadal jednak oferują drogie i jednocześnie przestarzałe systemy, które cechują się niskimi technologiczno – użytkowymi właściwościami. Tak samo jak inne budowlane produkty, stropy podlegają takim samym trendom. Ważne są tu materiały posiadające wysokie użytkowe i jakościowe parametry, do których zalicza się m.in. szybki i łatwy montaż czy dźwiękoizolacyjność.  (uprawnienia budowlane program) 

Ograniczenie stosowania panelowych stropów

Jednym z ważniejszych ograniczeń, jakie wpływa na zastosowanie stropów panelowych wiąże się z dojazdem na plac budowy. W miejscach, gdzie dojazd samochodu ciężarowego jest utrudniony, bądź nie możliwy, ułożenie stropów w takim wypadku jest bardzo trudne i stanowi nie lada wyzwanie. Podobna sytuacja ma miejsce, gdy brakuje dobrego dojazdu do danej posesji, co bardzo często zdarza się w górskich terenach. Obecnie podstawowym kryterium związanym z wyborem odpowiedniego panelowego systemu stropu jest jego dźwiękoizolacyjność. Ma ona szczególne znaczenie przy wielokondygnacyjnych deweloperskich budynkach, na co wpływ może mieć zmiana normowych wytycznych oraz rosnący poziom świadomości uczestników, jacy są na rynku.(uprawnienia budowlane) 

Brak spełnionych wymagań

Stosując stropy panelowe nie każde z rozwiązań będzie w stanie spełnić nowy zakres wymagań. Przykładowo mając od czynienia ze stropem Teriva bardzo mało prawdopodobne jest wykorzystanie izolacji, która da w końcowym efekcie izolacyjność od powietrznych dźwięków pomiędzy mieszkaniami na poziomie R’ₐ₁≥ 51 Db. Chociaż każdy z panelowych stropów, zarówno Vector, Smart, jak i Teriva Panel posiadają wiele zalet, to przed dokonaniem odpowiedniego wyboru należy skupić się na tym, na czym naprawdę nam zależy. Warto wspomnieć w tym miejscu, że panelowe systemy stropowe są obecnie bardzo dobrym rozwiązaniem na rynku budowlanym i warto zwrócić na nie uwagę. (uprawnienia budowlane kontakt)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com