fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

 Wybór kolorów do  pomieszczeń

Atrakcyjny dom to niewątpliwie odpowiednie umeblowanie, dopasowane kolory ścian oraz nowoczesne sprzęty. Należy pamiętać że kolory odgrywają bardzo ważną rolę we wnętrzach. Nie warto przesadzać z mocnymi barwami lub też wzorami i fakturami. Nie ulega wątpliwości, iż kolory pastelowe są najbardziej bezpieczne i pasują do wielu konfiguracji. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Wybór kolorów do pomieszczeń

Wybór kolorów do pomieszczeń

Jakie kolory do sypialni?

W sypialni powinny dominować kolory stonowane, uspakajające np. rozbielony błękit,  biel, szarość i kremy. Kolorystyka ta służy wyciszeniu oraz odpoczynkowi. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Wpływ kolorów na nasze samopoczucie

Kolor niebieski sprzyja rozwojowi inteligencji, daje poczucie bezpieczeństwa, często wykorzystuje się go w pomieszczeniach, gdzie uczymy się, mogą to być gabinety, pokoje dziecięce, w nadmiarze kolor niebieski sprawi, że sypialna, czy dany pokój będzie nieprzyjemniy, warto więc zachować umiar.

Kolor pomarańczowy

W sypialni kolor pomarańczowy powinien być tylko zawarty w dodatkach. Nie powinien zajmować całych powierzchni, ponieważ będzie działał pobudzająco, wręcz może wpływać na nas zbyt mocno.  Podobnie ma się w przypadku koloru czerwonego, może on wywołać bowiem agresję, dlatego warto, aby stał się tylko kolorem dodatków, które podkreślają pomieszczenie. (program na uprawnienia architektoniczne)

Kolor różowy

Kolor różowy ma działanie uspokajające, wycisza stres, pozwala się zrelaksować, świetnie sprawdza się w sypialni. W nadmiarze jednak może przytłaczać, możemy go zostawiać z szarością. (testy uprawnienia architektoniczne)

Szarości w sypialni

Kolor szary idealnie sprawdza się w nowoczesnych i klasycznych wnętrzach. Może być również wykorzystywany w sypialni, w jaśniejszych wersjach pozwala się zrelaksować i wyciszyć. Zbyt duża ilość koloru szarego może jednak sprzyjać nastrojowi przygnębienia, smutku. Warto zestawić go z kolorami bardziej wesołymi np. różowym, zielonym, czy pomarańczowym

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.