fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

 Wybór kolorów do  pomieszczeń

Atrakcyjny dom to niewątpliwie odpowiednie umeblowanie, dopasowane kolory ścian oraz nowoczesne sprzęty. Należy pamiętać że kolory odgrywają bardzo ważną rolę we wnętrzach. Nie warto przesadzać z mocnymi barwami lub też wzorami i fakturami. Nie ulega wątpliwości, iż kolory pastelowe są najbardziej bezpieczne i pasują do wielu konfiguracji. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Wybór kolorów do pomieszczeń
Wybór kolorów do pomieszczeń

Jakie kolory do sypialni?

W sypialni powinny dominować kolory stonowane, uspakajające np. rozbielony błękit,  biel, szarość i kremy. Kolorystyka ta służy wyciszeniu oraz odpoczynkowi. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Wpływ kolorów na nasze samopoczucie

Kolor niebieski sprzyja rozwojowi inteligencji, daje poczucie bezpieczeństwa, często wykorzystuje się go w pomieszczeniach, gdzie uczymy się, mogą to być gabinety, pokoje dziecięce, w nadmiarze kolor niebieski sprawi, że sypialna, czy dany pokój będzie nieprzyjemniy, warto więc zachować umiar.

Kolor pomarańczowy

W sypialni kolor pomarańczowy powinien być tylko zawarty w dodatkach. Nie powinien zajmować całych powierzchni, ponieważ będzie działał pobudzająco, wręcz może wpływać na nas zbyt mocno.  Podobnie ma się w przypadku koloru czerwonego, może on wywołać bowiem agresję, dlatego warto, aby stał się tylko kolorem dodatków, które podkreślają pomieszczenie. (program na uprawnienia architektoniczne)

Kolor różowy

Kolor różowy ma działanie uspokajające, wycisza stres, pozwala się zrelaksować, świetnie sprawdza się w sypialni. W nadmiarze jednak może przytłaczać, możemy go zostawiać z szarością. (testy uprawnienia architektoniczne)

Szarości w sypialni

Kolor szary idealnie sprawdza się w nowoczesnych i klasycznych wnętrzach. Może być również wykorzystywany w sypialni, w jaśniejszych wersjach pozwala się zrelaksować i wyciszyć. Zbyt duża ilość koloru szarego może jednak sprzyjać nastrojowi przygnębienia, smutku. Warto zestawić go z kolorami bardziej wesołymi np. różowym, zielonym, czy pomarańczowym

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com