fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Wszystko co musisz wiedzieć o egzaminie na uprawnienia budowlane

Tylko osoby z odpowiednim wykształceniem, odbytą praktyką zawodową oraz zdanym egzaminem państwowym mogą uzyskać uprawnienia budowlane. Wspomniany egzamin ma dwie części: pisemną, która ma formę testu i ustną. (akta prawne na uprawnienia budowlane 2020)

Każdy egzamin ma na celu sprawdzenie w jakim stopniu przyswojone są przepisy prawa,a także czy kandydat jest w stanie posługiwać się nimi swobodnie w praktyce. Od każdej specjalności wymaga się znajomości ustawy Prawo Budowlane i każde jej rozporządzenie, zasady postępowania administracyjnego (w szczególności dział I i II Kodeksu postępowania administracyjnego) i zasady BHP podczas wykonywania prac budowlanych oraz montażowych. A również znajomość ochrony środowiska, zagospodarowania przestrzennego, czy zasad normalizacji bądź certyfikacji odnośnie projektowania, budowania, utrzymania czy rozbiórki budynku. (dowiedz się więcej)

Uprawnienia budowlane- egzamin

Może wstąpić sytuacja, w której wymagać będzie się znajomości także innych przepisów. To wszystko zależy od specjalności i zakresu wybranej przez nas specjalności, a również specyfiki regionu. Możemy posłużyć się takim przykładem jak budownictwo hydrotechniczne lub te na terenach górniczych. W obu tych przypadkach absolutną koniecznością jest znajomość odpowiedniej części przepisów Prawa Budowlanego i praktyczne stosowanie Polskich Norm dotyczących budowy, projektowania, utrzymania i rozbiórki obiektów budowlanych.(uprawnienia architektoniczne)

Co więcej, egzamin sprawdza też umiejętność używania wiedzy technicznej w praktyce. Dotyczy to każdej specjalności uprawnień budowlanych. Osoba zdająca musi zmierzyć się z wytłumaczeniem zagadnień technicznych. Określone są one przez zespół egzaminacyjny i zawsze są z zakresu praktyki zawodowej odbytej przez kandydata. A dodatkowo przy uprawnieniach do projektowania, egzaminujący mogą prosić o przedstawienie ok 2 prac projektowych przy których uczestniczyła dana osoba odbywając swoją praktykę zawodową. (uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.