fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zachęcamy, aby pytań z egzaminu ustnego  na uprawnienia budowlane uczyć się z naszego programu, który zawiera tryb  egzamin ustny. Poza egzaminem ustnym nasz serwis uprawnienia-budowlane.com oferuje Ci pakiet programów, które kompleksowo przygotują Cię do egzaminu. Poniżej znajdziej informacje przesłane przez użytkowników naszych programów.

Uprawnienia w specjalności: instalacje elektryczne wykonawcze bez ograniczeń

Izba: pomorska
Pytań z egzaminu ustnego uczyłem się z programu Uprawnienia Budowlane. Wybrałem program w wersji na komputer, bo jest to dla mnie najlepszy sposób na naukę. Przed samym egzaminem zaproszono wszystkich na salę i omówiono zasady panujące na egzaminy. Wchodziliśmy na salę pojedynczo. W czasie gdy jedna osoba się przygotowywała, druga odpowiadała. W pierwszej kolejności zdawały osoby z uprawnieniami łącznie wykonawczymi i projektowymi. Później do projektowania a na końcu wykonawcze. Na uprawnieniach wykonawczych wchodziliśmy już bez ustalonej kolejności. Na egzaminie wszystkie materiały były ładnie rozłożone. Pani która nas pilnowała i dawała pytania do wylosowania układała je po każdej osobie tak żeby było wiadomo co gdzie jest. Komisja pilnowała aby czas na przygotowanie się nie był dłuższy niż 25 minut. Do notatek każdy z nas dostał kartkę z pieczątką. Należało ją podpisać i po egzaminie zostawić komisji. Komisja w przypadku niewiedzy lub niezrozumienia pytania próbowała podpowiedzieć, nakierować, wytłumaczyć o co chodziło w pytaniu. Pytania dodatkowe z egzaminu ustnego nie były zadawane po to żeby kandydata pogrążyć. U mnie zdawalność plasowała się na poziomie 75%. Jak ktoś był po egzaminie to pytaliśmy jakie były pytania i jeszcze na korytarzu sprawdzaliśmy sobie odpowiedzi, bo pytania się powielały (nie dokładnie cały zestaw). Warto zachować zimną krew podczas przygotowania się, bo czasu nie jest wbrew pozorom za dużo. Jak znasz odpowiedź na jakieś pytanie to go już nie szukaj. Dobrze jest zapoznać się przed egzaminem z ustawami aby wiedzieć gdzie czego szukać.

Uprawnienia w specjalności: instalacje elektryczne projektowe bez ograniczeń

Izba:  dolnośląska
Jak zdawałem to w tym samym czasie prowadzony był egzamin na uprawnienia konstrukcyjno-budowlane, tam pod drzwiami było sporo osób. U nas nie zupełnie (branża elektryczna), ale był to u mnie ostatni dzień. Można było wnosić swoje dokumenty, co było bardzo pomocne.  Po wejściu losowało się kopertę, siadało się na 25 min. na przygotowanie i później wyczytywali nas z listy. W komisji było 5 osób, siadało się na przeciwko nich i odpowiadało po kolei. Jak widzieli że mówi się płynnie to przerywali i mówili żeby przejść do następnego pytania. Przed odpowiedzią kazali oddać kartkę z brudnopisem.

Uprawnienia w specjalności: konstrukcyjno-budowlane projektowe bez ograniczeń

Izba: lubelska
Czas na przygotowanie się to równe 25 minut. Po tym czasie odpowiada się przed komisją. Można korzystać z przyniesionych materiałów. Akty, czyli normy i rozporządzenia warto wziąć swoje. Komisja przyjazna, chociaż trzeba pokazać że coś się wie. Jedna babeczka i reszta Panowie. Pozdrawiam

Uprawnienia w specjalności: instalacje sanitarne wykonawcze bez ograniczeń

Izba: zachodnio-pomorska
Na przygotowanie się wychodzi mało czasu. Wchodziłam jako druga. Podstawa to dobrze przygotowane materiały. Jak wiesz gdzie czego szukać, masz spis treści, zakładki itd. to jest dobrze.

Uprawnienia w specjalności: instalacje sanitarne wykonawcze bez ograniczeń

Izba: pomorska
Tam gdzie się przygotowywaliśmy były materiały udostępnione przez Izbę. Było nas z 5 osób na sali i każdy korzystał z tych samych norm, więc posiadanie własnych materiałów to podstawa. Komisja składała się na początku z 3 kobiet, ale później doszedł jeszcze jakiś mężczyzna. Do odpowiedzi zapraszali nas zgodnie z listą, ale jak ktoś chciał iść wcześniej bo już był przygotowany to mu pozwalali. Odpowiedź musi być krótka i rzeczowa. Należy pokazać że się umie. Na wyniki należy chwilę poczekać po egzaminie. Pytania z egzaminu ustnego w dużej mierze dotyczyły ochrony środowiska i bhp.

Uprawnienia w specjalności: instalacje elektryczne wykonawcze bez ograniczeń

Izba: wielkopolska
Na moją godzinę były zaplanowane 4 osoby. Weszliśmy wszyscy razem jakieś 10 minut przed czasem. Po wylosowaniu usiedliśmy do osobnych stolików i mieliśmy czas na przygotowanie. Po 15 minutach Pani zapytała czy ktoś już jest gotowy. Zgłosił się jeden koleś i poszedł odpowiadać. Ja byłem drugi. Miałem jakieś 25 minut na przygotowanie się. Kolejny miał około 40 minut. Można mieć ze sobą materiały. Polecam wziąć Prawo budowlane, normy z branży elektrycznej, prawo energetyczne. Teoretycznie nie można mieć takich rzeczy jak książki i poradniki, ale jakieś nierzucające się w oczy kserówki – nikt tego nie sprawdzał. Telefon musiał być wyłączony, ale dałoby się z niego skorzystać.Na naszą czwórkę trzy osoby zdały.

Uprawnienia w specjalności: instalacje elektryczne wykonawcze bez ograniczeń

Izba: mazowiecka
Zdawalność w mazowieckiej bardzo niska, zaledwie około 50%. Można mieć swoje materiały, w tym książkę z kursu. Warto zabrać je na egzamin, bo nie ma co liczyć na te od Izby. Nie można lać wody, odpowiedź musi być konkretna i rzeczowa. Komisja w porządku.

Uprawnienia w specjalności: inżynieryjna drogowa projektowa bez ograniczeń

Izba: mazowiecka
Egzamin na uprawnienia budowlane dla mojej specjalności przebiegał szybko i sprawnie. Zdawalność na poziomie jakieś 70-80%. Kilka osób nie zaliczyło. Jakieś 20 minut na przygotowanie się i z 40 na odpowiedź. To co dziwne dla niektórych specjalności pozwolili wnosić swoje materiały a dla innych nie. U nas można było wnosić swoje materiały.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com