fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Do egzaminu przygotuj się z naszych programów:

Uprawnienia w specjalności: konstrukcyjno-budowlane wykonawcze bez ograniczeń

Izba: podlaska
Nie mam zastrzeżeń do sposobu prowadzenia egzaminu. Komisja na egzaminie ustnym była bardzo rzeczowa. Jak jest się pewnym tego co się mówi to idzie sprawnie. Można było korzystać ze swoich materiałów (w tym też książek). Płynna odpowiedź i tak jak pisaliście na swoim blogu pewność siebie = klucz do sukcesu. Komisja raczej nie drąży jak widzi że mówisz, nie zadaje dodatkowych pytań, nie podkłada nogi. Ja jestem bardzo zadowolony. Pytania na egzaminie ustnym były dosyć łatwe. Byłem na praktyce wykonawczej i nie zaskoczyli mnie też pytaniem z praktyki.

 

Uprawnienia w specjalności: instalacje elektryczne projektowe bez ograniczeń

Izba: warmińsko-mazurska
Komisja składała się z 3 osób i sekretarki. Odpowiedzi musiały być krótkie i zwięzłe i to powiedzieli na samym wejściu. Kazali mówić własnymi słowami. Odpowiedź musiała być zwięzła, krótka i na temat. W mojej Izbie można było korzystać z materiałów rozłożonych na stoliku. Przed samą odpowiedzią dostaliśmy jakiś 30 minut żeby przygotować się. Później odpowiadaliśmy. Czas na przygotowanie się jest wystarczający jak przynajmniej raz przeczytało się ustawy i wiedziało się czego, gdzie szukać. Kilka osób miało swoje materiały, ale mi w zupełności wystarczyły te które leżały na stoliku. Przygotowałem się w jakieś 15 minut, później tylko sprawdziłem jeszcze odpowiedzi na pytania które wiedziałem. Nie było tak źle. Trochę stresu i z głowy.

 

Uprawnienia w specjalności: instalacje sanitarne wykonawcze bez ograniczeń

Izba: śląska
Komisja przyjazna, chociaż były osoby które oblały egzamin. Normy i rozporządzenia można było mieć swoje. Nie sprawdzali czy np. w dokumentach nie ma jakichś dodatkowych materiałów jak opracowane odpowiedzi na pytania, ale warto takie rzeczy wnieść w neutralnej okładce. Odpowiedz przygotować hasłowo, a nie przepisywać pełnych rozporządzeń, bo czasu jest za mało. Podczas odpowiedzi jak komisja mówi „dalej” to warto dopytać czy następne pytanie, czy mówić dalej na to samo pytanie.

 

Uprawnienia w specjalności: inżynieryjna drogowa wykonawcze bez ograniczeń

Izba: mazowiecka
Piszę na bieżąco po egzaminie. Materiały można było mieć swoje, ale nie w formie książek. Wydrukowałem główne materiały: Prawo budowlane, Warunki techniczne, normy podstawowe (czyli kominy, betony, stal) katalog wzmocnień i inne obowiązujące ważne przepisy. Odpowiadałem z 30 minut. Czas przygotowania to około 20 minut. W tym czasie na sali są jeszcze inne osoby i jak ktoś weźmie daną ustawę to musisz poczekać. Podczas odpowiedzi musisz zacząć sam coś mówić nawet jak nie znasz odpowiedzi. Możesz nie wiedzieć do końca jak brzmi poprawna odpowiedź, ale przynajmniej zacznij. Wówczas komisja Cię trochę naprowadzi. Komisja całkiem spoko.

 

Uprawnienia w specjalności: inżynieryjne drogowe wykonawcze bez ograniczeń

Izba: pomorska
Egzamin na uprawnienia budowlane w specjalności drogowej przebiegł bardzo pozytywnie. Miła atmosfera. Raczej w formie rozmowy niż egzaminu. Pozdrawiam swoją komisję. Pilnowali odpowiedzi jakie udzielałem co do sekundy.

 

Uprawnienia w specjalności: instalacje elektryczne wykonawcze bez ograniczeń

Izba: śląska
Egzamin rozpocząłem z lekkim opóźnieniem czasowym- jakieś 15-20 minut. Czas na przygotowanie wyniósł równo 25 minut (co do sekundy). Odpowiadałem ponoć długo, tak mówili koledzy jak wyszedłem. Wrażenia pozytywne. W komisji były 4 osoby, ale odpytywały mnie w zasadzie tylko dwie. Pozostałe dwie raczej się przysłuchiwały. Na pytania odpowiadałem po kolei. Jak komisja widziała że zacząłem odpowiadać i odpowiadam dobrze to kazali przejść do następnego. Miałem problem z jednym pytaniem, a mianowicie o stropodachy wentylowane. Próbowali mi zadawać pytania dodatkowe i naprowadzać, ale nie do końca to zadziałało, bo nie znałem odpowiedzi. Prosili o dodatkowe rysunki. Jakoś z tego wybrnąłem. Na pewno należy być pokornym. po zakończonym egzaminie wyszedłem i po minucie wyszedł do mnie jeden egzaminator i poinformował o pozytywnym wyniku egzaminu. Pewnie to oczywiste, ale pamiętajcie żeby zabrać ze sobą dowód osobisty i długopis. Kartki na notatki dostaniecie z Izby.

 

Uprawnienia w specjalności: inżynieryjna mostowa wykonawcza bez ograniczeń

Izba: podlaska
Przygotujcie sobie odpowiedź na pytania w stylu: po co wybraliście taki kierunek studiów i co znajduje się na dyplomie studiów. U mnie egzamin zaczął się właśnie od tego. Ogólne wrażenia raczej negatywne. W moim zestawie pytania 5 i 6 się powtórzyły. Pan powiedział że widocznie system tak wylosował. Pytania były nieprecyzyjnie, powielały się tak jak już napisałem. No i te głupie pytania dlaczego taki kierunek, jakby ich to na prawdę interesowało.

 

Uprawnienia w specjalności: instalacje elektryczne projektowe bez ograniczeń

Izba: lubelska

Egzamin wspominam bardzo pozytywnie. Komisja pytania zadała i częściowo sama na nie odpowiedziała. Ogólnie bardzo przyjemnie. Trzeba wykazać się pewnością siebie. Egzamin do przodu. Najważniejsze to żeby mówić. Najlepiej nie dać dojść do słowa komisji. Jak wszedłem to było już duże opóźnienie czasowe, więc na przygotowanie się miałem więcej czasu niż koledzy (około 45 min).

 

Uprawnienia w specjalności: konstrukcyjno-budowlane wykonawcze bez ograniczeń

Izba: dolnośląska

Komisja bardzo sympatyczna. Jest tylko warunek aby mówić swoimi słowami. Na kartce tylko punktowo najważniejsze rzeczy żeby zerknąć. I cały czas mówić. Powodzenia tym którzy jeszcze egzamin mają przez sobą.

 

Uprawnienia w specjalności: instalacje elektryczne wykonawcze bez ograniczeń

Izba: śląska
Ostateczne wrażenie bardzo pozytywne, bo zdałem. Sam egzamin – ciężko. Chyba chłopak który zdawał przede mną musiał mocno zdenerwować komisję, bo jak zacząłem odpowiadać to powiedzieli żebym jeszcze na chwilę opuścił salę, bo muszę jeszcze przedyskutować poprzedniego kandydata. Jak już zacząłem odpowiadać to pierwsze dwa pytania ok, w trzecim pytaniu się pomyliłem, bo wrysowałem zbrojenie nie po tej stronie co powinno być, ale zasugerowali mi że jest coś nie tak, więc poprawiłem to i w sumie reszta wyszła dobrze. Najważniejsze że mam to już za sobą.

 

Uprawnienia w specjalności: konstrukcyjno-budowlane projektowe bez ograniczeń

Izba: podkarpacka
Komisja jest raczej życzliwa. Kolegom polecam uśmiech i pewność siebie. Dodatkowo starajcie się mówić swoimi słowami i, o ile to możliwe, podawać jak najwięcej przykładów. Na przygotowanie się bardzo mało czasu. Trzeba nieźle się sprężać żeby zdążyć się przygotować. U nas wszystko szło sprawnie, jedna osoba odpowiadała, druga w tym czasie się przygotowywała. Na przygotowanie faktycznie wychodziło nie więcej niż 25 min. Komisja nie lubi jak się czyta z notatek. nie pamiętam dokładnie jakie pytania wylosowałem, ale były kominy, ściany zbrojone i przepisy PB i warunki techniczne.

 

Uprawnienia w specjalności: instalacje sanitarne projektowo-wykonawcze bez ograniczeń

Izba: warmińsko-mazurska

Egzamin na uprawnienia wykonawczo-projektowe w izbie warmińsko-mazurskiej nie był moim pierwszym podejściem do egzaminu ustnego .Podchodziłem teraz drugi raz. Przygotowałem się teraz z programu ze strony uprawnienia-budowlane.com i była znacznie łatwiej. Pytania potworzyły się z waszej bazy. Ogólnie trzeba mówić zdecydowanie i pewnie. Starać się mówić konkretnie i raczej z głowy. Nie czytać z kartki. Niekiedy wystarczyły do pytania dwa, trzy zdania i można było iść dalej. Lepiej nie pytać ich „czy mogę przejść dalej” bo mogą dopytywać. Poza zdecydowaniem ważne jest szczęście. Poprzednio na egzaminie ustny wylosowałem takie pytania że nie wiedziałem prawie nic. Teraz były łatwiejsze. No i teraz wykupiłem dostęp do waszego programu może dlatego wydawały mi się łatwiejsze, bo jak się przygotowywałem to tamte pytania (z poprzedniego podejścia) też napotkałem. Ważna też jest znajomość ustaw, co gdzie jest. Warto mieć swoje materiały podrukowane.

 

Uprawnienia w specjalności: inżynieria drogowa wykonawcze bez ograniczeń

Izba: małopolska
Najlepiej na egzaminie ustnym to nie dać komisji dojść do słowa. Kończąc jedno pytanie przejść do następnego. Jeśli będą czuli taką potrzebę to Ci przerwą. Mi nie przerwali. Czasu na przygotowanie miałem około 35 minut. Komisja w małopolskiej jest bardzo sympatyczna i przychylnie nastawiona. Raczej chodzi o to żeby była to rozmowa, a nie klepanie formułek. Nie ściemniaj tylko mów to co wiesz na dany temat. Warto podrzucić jakąś dygresję z budowy.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com