fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Dokumenty o nadanie uprawnień

Jeżeli chodzi o ww. wniosek, to należy go przygotować zgodnie z zapisami znajdującymi się w Rozporządzeniu w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie. Ważnym aspektem jest dokładne określenie kto składa wniosek. Poza tym trzeba pamiętać o podaniu danych osobowych kandydata (program uprawnienia budowlane). We wniosku należy zatem zawrzeć imię i nazwisko, adres zamieszkania, oraz kod pocztowy. Godnym uwagi jest fakt, że każda okręgowa izba inżynierów budownictwa obsługuje wyłącznie konkretny region, najczęściej pokrywający się z województwem. Dlatego też tak ważne jest podanie kodu pocztowego.

Dokumenty o nadanie uprawnień

Jakie informacje należy jeszcze zawrzeć we wniosku?

Oczywiście poza wspomnianymi wcześniej kluczowymi informacjami, trzeba również podać inne dane. Z pewnością są one równie istotne, co poprzednie (program do egzaminu na uprawnienia na komputer). I tak numer telefonu komórkowego jest konieczny, aby w razie potrzeby izba mogła skontaktować się z kandydatem. Poza tym trzeba podać swoją datę oraz miejsce urodzenia. Ważnym aspektem jest także podanie posiadanego tytułu zawodowego. Są nimi na przykład inżynier lub technik – magister oznacza wyłącznie tytuł naukowy.

Wskaż o jaką specjalność się ubiegasz

Istotnie podanie powyższej informacji we wniosku jest bardzo ważne. Należy zatem koniecznie wskazać specjalność, o którą się ubiegamy (program przygotowujący do uprawnień budowlanych). Takimi specjalnościami mogą być np.: inżynieryjna mostowa, instalacyjna sanitarna, konstrukcyjno-budowlana lub architektoniczna. Co więcej kandydat musi wskazać, czy stara się o uprawnienia w zakresie ograniczonym, czy bez ograniczeń. Oczywiście to od wykształcenia oraz praktyki kandydata zależy, o jaką specjalność może się ubiegać. Kiedy uda się już wypełnić wszystkie niezbędne pola we wniosku, pozostaje złożenie czytelnego podpisu. Taki wniosek wraz z załącznikami jest gotowy do złożenia.

Termin składania wniosków

Oczywiście kompletny wniosek wraz z załącznikami składa się w jednostce Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Należy pamiętać, iż musi być ona właściwa miejscowo dla miejsca zamieszkania kandydata. Termin, w którym możemy złożyć wniosek określają poszczególne jednostki Izby Inżynierów Budownictwa. Konieczne jest zatem sprawdzenie terminu na stronie internetowej izby lub do niej zadzwonić (program przygotowujący do uprawnień budowlanych). W czasie składania wniosku należy okazać dowód osobisty.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com