fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Oświetlenie schodów

Obecnie nasze domy wręcz opiewają w oświetlenie. Instalujemy nie tylko najbardziej potrzebne, jakimi są np. żyrandole, ale i dodatkowe lampki, ledy. Podświetlamy już nie tylko poszczególne pomieszczenia, ale także poszczególne elementy dekoracyjne. W wielu domach na dobre zagościły już światła LED, które stosuje się do pokreślenia poszczególnych listew, szafek czy też małych komód albo barków z alkoholem. Mamy również możliwość montowania LEDów w postaci taśm samoprzylepnych na sufity, listwy czy nawet do akwarium. Drobne oświetlenie zawsze stanowić będzie atrakcyjną dekorację. Cenimy sobie komfort, więc chcemy sterować w naszym domu dosłownie wszystkim. Również mowa tu o oświetleniu. Jeśli zależy nam na oświetleniu naszego domu to często instalujemy włączniki schodowe. Pozwalają nam one na włączania i wyłączania światła w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca. (uprawnienia budowlane)

Włącznik schodowy

Zastosowanie i zalety

Kiedy więc warto pomyśleć o zainstalowaniu włączników schodowych? Tego typu instalację należałoby przewidzieć już na etapie projektowania domu. Dlaczego? Musimy wiedzieć, że każdy układ elektryczny wymaga dostępu do większej liczby przewodów.

Zalety

Wśród zalet możemy wyróżnić odpowiednio:  (uprawnienia budowlane 2022) 

  • Włączanie i wyłączanie światła z dowolnego miejsca w domu, o dowolnej porze i czasie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ pozwala nam na kontrolowanie ilości oraz czasu oświetlania poszczególnych części domu. W dobie zdalnego zarządzania domem warto jest zdecydować się na tego typu instalację.
  • Wygodne sterowanie oświetleniem zewnętrznym domu. Wszyscy wiemy, jak piękną ozdobę stanowi nasz dom, kiedy jest pięknie podświetlony, zwłaszcza wieczorem. Absolutnie nic nie jest aż tak piękną dekoracją, jak pięknie rozświetlony dom. Jeśli dysponujemy dużą ilością oświetlenia zewnętrznego taki włącznik będzie nam niezwykle potrzebny. Będzie stanowił wygodę użytkowania. (uprawnienia budowlane program) 
  • Korzystanie ze schodów między kondygnacjami domu. To bardzo przydatne rozwiązanie, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę duży dom i konieczność oświetlenia wielu pomieszczeń naraz. Dowolne włączanie i wyłączanie oświetlenia pomiędzy kondygnacjami będzie dla nas w pełni komfortowe. Zamontowanie jednego bądź dwóch włączników na różnych kondygnacjach i piętrach domu, będzie pozwalało na włączanie iw wyłączanie światła w dowolnym momencie.
  • Sterowanie oświetleniem w sypialni i innych domowych pomieszczeniach. (uprawnienia budowlane kontakt)

Niezbędne elementy

Jeśli planujemy w pełni samodzielny montaż włączników schodowych, konieczne będzie zaopatrzenie się w kilka ważnych elementów, które nam to umożliwią. Możemy oczywiście zdecydować się na fachowca, który wykona to za nas, jeśli jednak mamy określone umiejętności do tego typu instalacji możemy się tym zająć samodzielnie. Jeśli mowa więc o niezbędnych elementach, są to między innymi: (uprawnienia budowlane program)  

  • próbnik napięcia, który jest konieczny w samodzielnych pracach elektrycznych;
  • puszki, które pozwolą bezpiecznie połączyć przewody elektryczne;
  • taśma izolacyjna do bezpiecznego zaizolowania przewodów elektrycznych;
  • osłona okablowania.
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com