fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Obecnie nie stosujemy już ręcznych świderków, zostały one wyparte przez elektryczne wiertarki, którymi możemy wykonać zarówno otwory kilkumilimetrowe oraz takie o średnicy nawet kilku centymetrów. Drewno samo w sobie jest materiałem wybaczającym wiele błędów – niezwykle wdzięczny i wszechstronny materiał. Tak naprawdę możemy z niego zrobić wszystko, od budowy domu, przez wykończenie po wyposażenie poszczególnych pomieszczeń. Jest łatwe w obróbce więc większa część zdolnych fachowców bez trudu sobie z nim poradzi. (akty uprawnienia budowlane) Pracę usprawni nam posiadanie dobrego sprzętu – piła, szlifierka, wiertarka lub wiertarko-wkrętarka.

Wiercenie w drewnie - jaka wiertarka i wiertła
Wiercenie w drewnie – jaka wiertarka i wiertła

Wiertarki do drewna

Przy pracy z drewnem ważne jest by nie używać wiertarki z udarem. Udar jest niezbędny tylko w wypadku prac przy twardych materiałach takich jak beton czy cegła. W sklepie bez trudu znajdziemy wiertaki bez udarowe, ale ich ceny świadczą o tym, że raczej grupą docelową są jednak profesjonaliści. W opakowaniu naszej wiertarki znajdziemy przydatne gadżety – plastikowy uchwyt dzięki któremu będziemy mogli trzymać ją oburącz oraz ogranicznik wiercenia. Jest to pręt z podziałką, który wyznacza nam głębokość, na jaką wiertło może zagłębić się w danym materiale. Jest on szczególnie pożądany gdy potrzebujemy zrobić kilka otworów o identycznej głębokości. (uprawnienia budowlane egzamin ustny)
Jaka moc ? Jeśli planujemy wiercić w drewnie – spokojnie wystarczy nam maszyna o mocy 400-500W. Jeśli planujemy wykonanie szerokich otworów – nawet tych kilkucentymetrowych warto zainwestować w coś powyżej 500W. Pamiętajmy by nie wykonywać średnicy większej niż 3,5-4,5 cm, ponieważ możemy drewno uszkodzić. (uprawnienia budowlane kontakt)

Wiertarko-wkrętarki

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość wiertarko-wkrętarek akumulatorowych zastępuje nam wiertarki. Niektóre z nich są nawet zaopatrzone w funkcje udaru, abyśmy nie musieli zmieniać narzędzi przeskakując między różnymi materiałami. Cechuje je stosunkowa lekkość. (uprawnienia budowlane 2022) Dodatkowym atutem będzie możliwość osadzania wkrętów lub wykręcania śrubek – co w przypadku wiertarek jest mało skutecznym rozwiązaniem a już z pewnością mniej wygodnym i poręcznym. Brak kabla gwarantuje nam możliwość zabrania maszyny w plener oraz umożliwi nam prace które wymagają większej precyzji. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com