fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Ważna decyzja o wyborze specjalizacji na uprawnienia budowlane

Podczas ubiegania się o uprawnienia budowlane musimy zmierzyć się z podejmowaniem wielu ważnych decyzji. Jedną z nich i to dość ważną, za którą dobrze zabrać się jak najszybciej jest wybór specjalności. Bardzo dużo czynników zależy właśnie od niej. Dlatego warto podjąć tę decyzję nawet przed rozpoczęciem szkoły. (programy do uprawnień)

Do otrzymania uprawnień budowlanych niezbędne jest odpowiednie wykształcenie wyższe. Może być to dyplom studiów licencjackich jak i magisterskich. Jeśli posiadamy tytuł technika budownictwa to wykształcenie średnie też jest akceptowane. (uprawnienia architektoniczne-egzamin)

Każdemu rodzajowi uprawnień przypisuje się normy kwalifikacyjne, które musimy spełnić. Dlatego konieczne jest wybranie kierunku studiów odpowiadających danym wymogom. Jeśli nie jesteśmy pewni co pasuje do czego bardzo szybko i łatwo można to sprawdzić. Całe zestawienie jest udostępnione w rozporządzeniu, wystarczy więc zajrzeć do tego dokumentu. Warto poświęcić trochę czasu na znalezienie uczelni, najlepiej takiej, która ma wyrobioną najlepszą renomę. (akty prawne) Po ukończeniu takiej szkoły nasze szanse znacznie wzrosną podczas ubiegania się o uprawnienia. Komisja Kwalifikacyjna, od której wszystko zależy, bardzo rzadko, lub raczej prawie nigdy nie akceptuje wniosków od kandydatów z uczelni o dużej ilości różnych kierunków.

Warto się upewnić

Pamiętajmy, że zawsze warto się upewnić. Tak więc, kiedy znajdziemy uczelnię, która zdaje się oferować wszystko to czego potrzebujemy, przejdźmy się najpierw do władz uczelni i spytajmy się czy jest kierunek, który zapewni nam zgodę na uprawnienia. Jeśli nie uda nam się tego zrobić, bądź po prostu nie możemy, jest jeszcze Okręgowa Komisja Kwalifikacyjna, która jest w stanie udzielić nam odpowiedzi na to pytanie. Wybór specjalności nie jest niczym łatwym. Komplikuje go dodatkowo fakt, że jest ich aż 10. Część z nich daje nam uprawnienia do wykonywania tyko konkretnych zadań. Są też takie, które dają nam pełen pakiet czynności. Dlatego przeanalizujmy wszystkie za i przeciw. Skupmy się co jest naszym największym celem i marzeniem odnośnie kariery. Nie bądźmy spontaniczni w tej kwestii. Jeśli zrobimy odwrotnie, może to po prostu przynieść nieprzyjemne konsekwencje w przyszłości. (pytania na egzamin ustny)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com