fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Ogród w stylu angielskim charakteryzuje się dużą ilością zieleni, fioletów, bieli i czerwieni, tak więc musimy postarać się o kwiaty w takich barwach. Istotne jest zachowanie naturalności i spójności.

Colourful English summer flower garden with a path under archway

Jeśli chodzi o materiały wykończeniowe to popularny jest kamień, warto również pokusić się o wykonanie małych oczek wodnych. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

W ogrodach angielski stosuje się zaciszne  miejsca, które oddzielone są żywopłotami lub roślinami pnącymi np. różami czy też bluszczami. Bardzo często są to miejsca, gdzie znajduje się ławka otoczona zielenią, usytuowana w zacisznych zakątkach. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Jakie rośliny warto sadzić w ogrodach angielskich?

W ogrodach angielskich często sadzi się róże pnące, wisterie, winobluszcz, powojniki, które porastają ścianki , trejaże, czy pergole. Sadzi się również hibiskusy, czy hortensje, bardzo dobrze wyglądają w ogrodach irysy, lawenda, ostróżki, piwonia, nagietki, popularne krzewy to jaśmin, budleje Dawida, berberys, ostrokrzewy. Chętnie sadzi się również cisy. Z kwiatów tych tworzy się rabaty kwiatowe o nieregularnych kształtach. Roślinność ta powinna sprawiać wrażenie bujnych połaci, można uzyskać ten efekt dzięki kwiatom sadzonym piętrowo, niższe od frontu, coraz wyższe w głębi rabatów. W przypadku dużych ogrodów warto postarać się o okazałe drzewa, w mniejszych ogrodach idealne są kępy krzewów. W ogrodach angielskich stosuje się bardzo zadbane trawniki, które są idealnie przystrzyżone. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Atrakcyjne zestawienie kolorów w angielskim stylu

W angielskich ogrodach dominuje pastelowa paleta barw. Od odcieni błękitów i fioletów po żółcienie. Idealny jest, by wprowadzić około trzy barwy, by uniknąć chaosu idealne zestawienia to niebiesko-żółte, niebiesko-białe, czerwone- niebieskie, fioletowo- żółte kwiaty. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com