fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

W jaki sposób urządzić mieszkanie?

Urządzenie mieszkania to duże wyzwanie. Wszystko też zależy od wielkości powierzchni. Niewątpliwie małe mieszkania są trudniejsze do umeblowania, ponieważ wszystko trzeba odpowiednio przemyśleć, by nie zmniejszyć jeszcze bardziej jego powierzchni. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

W jaki sposób urządzić mieszkanie
W jaki sposób urządzić mieszkanie

Wybór odpowiedniego stylu -proste aranżacje

Wśród różnych  styli należy wyróżnić styl norweski, który charakteryzuje się prostotą, klasycznymi formami oraz surowością. Popularnym materiałem jest drewno. Meble charakteryzują się prostą bryłą, klasycznymi formami. Popularnym kolorem jest biel, beże, szarość. Dzięki nim można uzyskać bardzo eleganckie pomieszczenia, które są optycznie powiększone. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Abażury stanowią delikatne dodatki w  prostej formie. Często wykonane są z surowców wtórnych, czy papieru.

Styl Glamour

Styl Glamour charakteryzuje się różnymi  zdobieniami. Nowoczesne formy połączone są z różnymi barwami np. fioletowym, czy złotem. Są to często barokowe zdobienia. Polarne są również barokowe meble o błyszczącej powierzchni. (akty zgodnie z wykazem Izby Architektów)

Wnętrza Glamour są pełne blasku, dodatków, kryształków, szklany żyrandoli. Bardzo często zakupuje się również spore lustra które optycznie powiększają pomieszczenie.

Styl klasyczny

Styl klasyczny to eleganckie aranżacje wnętrz, które w większości przypadną do gustu. Proste meble, dodatki, dywany powinny być ze sobą odpowiednio skomponowane. Proste kolory, zazwyczaj jednolite barwy pozwalają na właściwe ich dopasowanie. (akty prawne do egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Styl prowansalski

Styl prowansalski to zwrot w kierunku romantycznych stylizacji. Dominuje tutaj drewno, kamień i naturalne tkaniny. Dominuje tutaj przede wszystkim len, bawełna, płótno. Tkaniny na meblach tapicerskich posiadają motywy kwiatowe. We wnętrzach prowansalskich nie może zabraknąć ceramicznych naczyń i plecionych koszy oraz drewnianych akcesoria kuchennych. Pięknie prezentują się również szklane naczynia i ozdoby. Wszystko ma charakter ozdobny a zarazem użytkowy. Warto mieć pod ręką w domu takie estetyczne dodatki.

 

 

Podziel się:

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com