fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Urok płytek drewnopodobnych

Bardzo ciekawe materiały do wykończenia podłóg to płytki drewnopodobne oraz beton, które imitują drewno. Naturalne drewno pięknie wygląda, jednak nie nadaje się np. do łazienki czy kuchni.  Wiąże się to bowiem z występowaniem wilgoci, która będzie miała wpływ na stan i wygląd tego surowca. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

płytki drewnopodobne
płytki drewnopodobne

Materiały drewnopochodne w wysokim stopniu odwzorowują naturalne drewno, posiadają wysoką odporność na plamienie, wilgoć, ścieranie czy nawet mróz. Są to właśnie płytki drewnopodobne lub też beton imitujący drewno. Charakteryzują się naturalnymi cechami    wizualnymi drewna, mają bardzo podobną fakturę, zbliżony rysunek słojów, przetarcia, ślady zniszczenia oraz barwę.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów płytek drewnopodobnych, które przypominają deski, panele, mozaikę czy też płytki. Tak więc można wykonać z tego materiału wymarzoną podłogę jaką sobie tylko zaplanujemy. Elementy te można układać w rozmaite wzory np. drabinkę, cegiełkę, plecionkę, jodełkę według swoich pomysłów. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

A może jednak płytki heksagonalne do łazienki czy kuchni?

Kolejną ciekawą propozycję są płytki heksagonalne, płaskie panele wykonane z twardego HDF. Płytki te wykonane są w różnorodnym wzornictwie. Dzięki nim uzyskuje się przeróżne możliwości aranżacyjne. Mogą być oryginalną dekoracją ściany, salonu kuchni a nawet sypialni. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Beton imitujący drewno

Ciekawym rozwiązaniem np. do ogrodów czy tarasów jest beton, który wiernie naśladuje drewno. Bardzo często beton wykorzystywany jest w architekturze modernistycznej. Jest elementem konstrukcyjnym, jak również ozdobnym, wykonanym w formie imitacji kamienia tzw. sztuczny kamień. Obecnie dostępne są w sklepach elementy prefabrykowane z betonu.

Bardzo ciekawą propozycją dla osób chcących uzyskać styl rustykalny jest drewno ogrodowe Altus. Jest to system składający się z płytek, desek, krążków z wyschniętego drewna w kolorze brązu i platyny o wyrazistych słojach. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com