fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Urok drewnianych podłóg

Podłogi drewniane uważa się za najbardziej solidne, trwałe  oraz wysokiej jakości. Wiadomo jednak, że ten surowiec jest szczególnie drogi, dlatego wykorzystuje się również inne rozwiązania np. panele drewniane. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Urok drewnianych podłóg
Urok drewnianych podłóg

Wiele osób poszukuję nowoczesnych propozycji na podłogi. Tradycyjnym, a zarazem niepowtarzalnym surowcem jest drewno. Kiedyś właśnie w bogatych dworach wykonywano drewniane podłogi z grubych desek przybijany gwoździami do belek zwanych legarami.

Deski na legary mają szerokość od 0,6 m do 2 m grubość 16 mm do 25 mm. Najczęściej  krawędzie są gładkie, a mogą też być dostosowane do połączenia na wypust i wpust. Dzięki wpustom i wpustom mamy większą szczelność podłogi. Najczęściej  montuje się je za pomocą gwoździ, które połączone są z drewnianymi legarami. Niestety może się tak zdarzyć, że deski mogą skrzypiec pod nogami, gdzie jest niewłaściwe ich ułożenie. Taką sytuację można zniwelować stosując karbowane gwoździe i bardzo dobrze wypoziomowane legary. (testy 2019 uprawnienia)

Odpowiednie wykończenie podłogi dodające  jej uroku

Surowe deski należy wycyklinować i wykończyć np. lakierem utwardzalnym, który zabezpiecza powierzchnię przed ścieraniem. Dzięki użytemu lakierowi uzyskujemy również odpowiedni połysk. Można również wybrać taki rodzaj lakieru, by otrzymać satynową lub matową powierzchnię. (testy 2019 uprawnienia)

W celu zabezpieczenia drewna można wykorzystać również specjalny olej, wosk lub olejowosk, który wnika w drewno i podkreśla jego barwę oraz swoje walory. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Zamiast drewnianych podłóg panele drewniane trójwarstwowe

Wśród różnych rodzajów panel wyróżniamy panele drewniane trójwarstwowe. Na spodzie znajduje się cienki pas obłogów z mniej atrakcyjnego wizualnie drewna, następnie drugą warstwą jest cienki lamelek z litego drzewa, trzecia najważniejsza warstwa zewnętrzna wykonana jest z obłogów z wysokogatunkowego tworzywa, która najczęściej imituje drzewo. Najczęściej panele imitują deski parkietowe, bardzo ładnie i efektownie się prezentują. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com