fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Urok dekoracyjnych ścian

Niewątpliwie białe ściany nie są zbyt modne, zwłaszcza w salonie. Coraz częściej są one ozdobione różnorodnymi motywami. (testy uprawnienia architektoniczne)

Dekoracyjne ściany pozwalają stworzyć niepowtarzalny urok, klimat. W ten sposób można podkreślić ich charakter. Najczęściej mowa tutaj o tynkach dekoracyjnych. Zazwyczaj wykonywane są celowe nierówności, fale czy rowki. Dzięki gotowym mieszankom akrylowym uzyskujemy te różnorodne efekty. Niektórzy uzyskują imitację paneli drewnianych za pomocą farby i bejcy.

Urok dekoracyjnych ścian
Urok dekoracyjnych ścian

Do dekoracyjnych ścian należą również powierzchnie pokryte fototapetami czy kolorowymi wzorami. Czasem możemy taki efekt uzyskać za pomocą dekoracyjnych naklejek. W sklepach można zakupić specjalne wielkoformatowe folie z akrylu. (program uprawnienia architektoniczne)

Farby dekoracyjne

Do najprostszych, a zarazem bardzo efektownych sposobów dekorowania ścian należy malowanie ścian farbami dekoracyjnymi. Mowa tutaj o farbach posiadających np. świetliste drobinki. Obecnie wiele osób nie  boi się eksperymentować z kolorami, popularny jest np. pudrowy róż czy amarant. Idealnie wyglądają także różnorodne kremowe odcienie. Najczęściej pomieszczenia maluje się pastelowymi, jasnymi barwami, jedna natomiast ściana stanowi mocny akcent na tle innych barw. (testy 2019 uprawnienia)

Można zdecydować się na farby matowe z połyskiem, bądź transparentne z perłowymi płatkami, dzięki temu uzyskuje się połyskliwe refleksy.

Kolejnym mocnym akcentem w nowoczesnych wnętrzach jest zestawienie z białymi ścianami powierzchni wykonanej z cegieł. Ten sposób dekoracji jest bardzo trwały, jak również ciekawie się prezentuje. Ceglane ściany to dalej gorący trend we wnętrzach. Tego typu trendy można zastosować w łazienkach, kuchniach, sypialniach, czy przedpokojach. Bardzo dobrze odnajduje się ten motyw w stylu industrialnym, minimalistycznym czy rustykalnym. (program na uprawnienia architektoniczne)

Dekoracyjne płytki ścienne

Płytki ścienne dają również wiele możliwości dekoracyjnych np. w łazienkach, w przedpokoju czy też kuchni. Można wybrać płytki posiadające ornamentowe wzory. Bardzo dobrze sprawdzają się geometryczne płytki w dekoracji monochromatycznych, wnętrzach, gdzie liczy się harmonia i estetyka. W ten sposób można uzyskać w gładkich, prostych wnętrzach ciekawe zestawienia. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com